Naslovna - Pristupite - Registrujte se

toyota srbija forum

Toyota Srbija forum
  Profil   Traženje   Lista članova   FAQ   Korisničke grupe

Toyota Srbija forum > AURIS - Nova Toyota
Auris 1.6 Valvematic - utisci i iskustva...

Napiši novu temu   Odgovori na poruku  
Pogledajte prethodnu temu :: Pogledajte sledeću temu  
  Poruka Autor
PorukaPoslao: Ned Apr 11, 2010 4:32 am    Naslov: Auris 1.6 Valvematic - utisci i iskustva... Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svima,

Kada sam prošle godine odlučivao da kupim Auris sa novim motorom 1.6 valvematic, nisam mogao da nađem ni jednu pristojnu informaciju, bilo na domaćim ili stranim forumima, osim par šturih testova na stranim sajtovima, koji meni ne znače ništa bez informacije iz prve ruke. Ni ovde na forumu situacija nije bolja kada je reč o novom 1.6 toyotinom benzincu. Elem, da novi kupci nebi kupovali auto na bazi intuicije i osećaja (kao što sam ja radio), podeliću moje utiske o Aurisu 1.6 Valvematic, nakon 3.000km i nepuna 3 meseca vožnje. Paket opreme Terra, plus metalik boja, toyotin alarm i gumene patosnice Smile

Unutrašnjost
- solidan kvalitet i još bolji dizajn. Položaj ručiće menjača genijalan, navikavanje nije potrebno, a koliko je praktično video sam nedavno nakon dva meseca vožnje u Aurisu seo u golf 5. Verujem da će u budućnosti sve više vozila imati podignutu ručicu menjača. Hod menjača nije najkraći, ali je izuzetno precizan i lak. Od dve ladice ispred suvozača, gornja nije baš najpraktičnija, ali ipak donekle upotrebljiva. Naslon za ruku nema, a i da ga ima, džaba, jer je nisko postavljen i ne služi svrsi. Koliko čujem, to je ispravljeno u novom Aurisu. Meni je ona "rupa" izuzetno zgodna i praktična, velika, taman sa mušku torbicu i još ponešto. Osvetljenje u kabini nisam video bolje, centralna sijalica koja reaguje kada se vrata otvaraju i još dve izuzento jake sijalice sa prekidačima za vozača i suvozača, plus sijalice na oba štitnika za sunce sa sve ogledalima na oba. Kokpit jeste malo plastičan, ali se ne primeti zbog dizajna, osim kada kuckate po njemu i počne da odjekuje (koliko čujem da je i to unapređeno u novom Aurisu). Meni lično ne smeta, lepa i što je još bitnije ne škripi, bar za sada, da ne ureknem. Četiri zvučnika u Terra paketu su stvarno više nego dovoljna, inače sam ljubitelj kvalitetne muzike u kolima, odlični basovi, čist i jak zvuk (kome treba). Uostalom to je najlakše proveriti u salonu, stvarno ozvučenje je više nego odlično. Radio je OK, brz, čita sve, funkcionalan. Međutim, u Terra paketu, ono što mi najviše nedostaje, su komande na volanu (najveći nedostatak tera paketa po meni). Vrlo zgodna I praktična stvar u vožnji (imam na službenom pa znam), valjda je ispravljeno u novom Aurisu, koliko vidim (još ako mu i cena bude ista kao i modelu 2009, ima da se nasekiram 'Confused'.Što se tiče manuelne klime, velika kontrolna dugmad su izuzetno praktična, funkcionalna i na dohvat ruke, automatska je stvarno lepša, ali sve ostalo mi je bolje kod manuelne, ipak to je samo moj subjektivan stav. Kupci Terra paketa po meni netreba da žale zbog manuelne klime. Kabina je prostrana i za tu klasu se ne može dobiti više, gepek 350lit u okvirima proseka (pežo 308, golf 5...). Kad smo kod prostora, dajem komplimente rešenju na podu zadnje klupe, koji je skroz ravan !!!, nema onog izbačenog dela na sredini kao na svim ostalim kolima, zbog čega putnik u sredini može da spusti noge kao i putnici sa strane, odnosno ima isto prostora. Na električne komande za prednja stakla se još nisam navikao, ono jeste rade najnormalnije, ali su osetljive i nezgodne za kontrolisanje gore dole..., barem meni. Ostalo… podešavanje sedišta, retrovizora, klupe, držače za čaše, kvalitet sedišta....itd ne bih komentarisao, u standardima toyote i očekivanja. Preporučujem fabričke toyotine patosnice, uklapaju se u milimitar, pokrivaju kompletan patos i apsolutno nema pomeranja-šetanja (vozačka se čak kači na dve kukice da se nebi pomerala napred)

Udobnost
- nešto između peugeot-a 307 i golfa 5, pošto sam ih vozio i ista su klasa. Pežo je udobniji i mekši, ali je Auris opet bolji od VW, pogotovo kada je buka u kabini u pitanju. Motor je apsolutno nečujan do 2000 obrtaja i dobro izolovan, a vibracije minimalne da ne kažem nikakve. Za buku kada su rupe i naši putevi u pitanju, isto, ne prenosi se u kabinu, mada lično mislim da u ovom slučaju smanjena buka je i u dobroj meri rezultat 16 inčnih felni i 205/55 veličine guma, koje "gutaju" većinu rupa. Širina od 205 je moja topla preporuka za ovu klasu kola i naše puteve. Na prošlom autu (seat cordoba) sam imao 185 i razlika je 300%.

Vožnja
- menjač izuzetno precizan i lagan za korišćenje, isto važi i za volan. Meni lično smeta pedala kvačila, koja je mekana, dugačkog hoda i nekako labava i preosetljiva za moj ukus. Na nju se nisam i neću skoro navići. Videću u servisu da li mogu nešto da učine. Motor ima vrlo ravnomeran - lep rad, bez vibracija u svim rasponima obrtaja, zato volim toyotu Smile. "Stick shift" savetnik me je iritirao, jer preporučuje prebacivanje u viši stepen na 1,900 obrtaja (što će reći 60km/h peta brzina i 80km/h šesta), sada sam se već navikao, ovde dolazi do izražaja valvematic, 132 ks i dobar obrtni moment. Ja u gradskoj vožnji vozim prilično agresivno, ali nikad ne "naguram" više od 2.500 obrtaja, jer stvarno nema potrebe. Srednja i prosečna vožnja se kreće u rasponu od 1.600 do 2.100 obrtaja !? Ja ne mogu da vozim kao penzioner i najčešće ignorišem "stick shift" savetnika, iako je to idealna i najekonomičnija vožnja. Jedna litra više na 100km ne znači ništa kada treba da uživam u moja 132 konja Smile. Mada moram reći da je subjektivan osećaj ubrzanja kod Toyote slabiji u odnosu na druge proizvođače (Fiat, VW…), ne znam kako bih to opisao, japanci su to nekako utegli… To sam primetio još na test vozilu Yaris 1,33 i sada na Aurisu.

Potrošnja
Gradska vožnja (Novi Sad), zima, temperature od -12 do -5, razdaljina po vožni od 3 do 5km, potrošnja 9,5-10lit.
Gradska vožnja (Novi Sad), temperatura od 10 do 15 stepeni, razdaljina po vožni od 3 do 5km, potrošnja 8,3-8,6lit.
Van grada, distanca 50km, otvoren magistralni put, 90km/h, potrošnja 5,8lit.
Van grada, auto put, 120km/h, potrošnja 7,3lit.
Van grada, auto put, 140-150km/h, potrošnja 8,4lit.
Ko što se vidi, potrošnja vrlo šarena i zavisi od više faktora. Smatram da za benzinca (atmosferskog) od 1.600 ccm, auto težine preko 1200kg i 132 KS potrošnja goriva ne može biti niža. Ja ne znam za motor sa boljim performansama, po meni je ovo najbolji benzinac od 1.600ccm na tržištu.

PS - moram da pohvalim “Gota Car” u Novom Sadu. Rekao bih da “Ichiban” nagrada, drugu godinu za redom nije uopšte slučajna. Dokle god vode računa o najmanjim sitnicama i kvalitetu pruženih usluga, uspeh im je zagarantovan. Kupac Toyote ipak malo više gleda i traži u odnosu na prosečnog kupca. - kuc, kuc, kuc da ih ne ureknem.
swift021

Pridružio: 08 Jan 2010

Profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
PorukaPoslao: Ned Apr 11, 2010 2:51 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Slusaj, Alvirovic i kompanija su mala deca za tebe - svaka cast za test i zaista sve pohvale za ove informacije koje si nam pruzio. Meni je bar vredelo, a nadam se i vecini forumasa. Bilo bi jako lepo da se veci broj ljudi, mislim na vlasnike novih automobila, javi i posteno kaze svoje utiske, bilo da su pozitivni ili negativni. Ovakve objektivne informacije su ono sto ljude najvise i interesuje na forumu, narocito potencijalne kupce.
Bravo jos jednom i zelim ti dobru voznju, uzivaj u svom Aurisu !
Rikardo

Pridružio: 07 Feb 2009

Profil korisnika Pošalji privatnu poruku
PorukaPoslao: Ned Jul 17, 2016 4:58 am    Naslov: jhktgre Odgovoriti sa citatom

chaussure nike homme pas cher
nike sportschuhe
timberland shoes for men
mens lebron james shoes
max air 2013
michael kors black bag
pandora rings silver
ray ban 3025
Cheap oakley sunglasses sale
Air Jordan Retro 11
authentic retro jordans for sale
Michael Kors
cheap fitflops
cheap vans shoes
cheap oakley goggles
zapatos de futbol nike
nike air max 1
cheap nike air max 90
toms retailers
Nike Air Jordan Store
oakley eyeglasses
fitflop sandals sale
all black huaraches
Uomo Hogan
Toms Shoes On Sale
pandora bracelets
toms store
oakley sunglass outlet
women huaraches
pandora jewelry store
soccer shoes nike
Coach Purses Outlet
Nike Factory Store
a&f usa
NHL jerseys cheap
nike air max
Jordan retro 11
Toms shoes sale
Air Max 90
women toms shoes
converse store
christian louboutin sale
Nike Air Jordan 11
tn pas cher
nike air force 1 femme
botas futbol baratas
pandora beads
nike free run 5.0 femme
toms cheap
nike tn pas cher
Nike Store
Canada Goose Jackets
pandora glass beads
michael kors handbags on sale
Cheap Ray Bans
pandora necklace charms
Nike Air Jordan 13
Toms Shoes For Women
nike soccer cleats cheap
tn requin
womens toms
toms clearance
raybans glasses
cheap jordan shoes for women
Nike Free 4.0
pink toms
ray ban sunglasses for men
pandora store
Cheap Canada Goose
Jordan retro
adidas yeezy boost 350
new yeezy shoes
Cheap Michael Kors
nike free
cheap timberland boots for men
ray ban sunglasses cheap
retro 11 jordans for sale
cheap michael kors purses
roshe run nike
nike tiempo
michael kors wallets on sale
nike futbol
jordan 10
Cheap Soccer Shoes
oakley cheap sunglasses
nike air max 2013
sito ufficiale di Hogan
lebrons 11
nike sb stefan janoski
nike mercurial soccer cleats
botas de futbol
nike jordan shoes
cheap air max outlet
nike schuhe damen
cheap oakley sunglasses outlet
nike schuhe
Canada Goose Outlet
Discount toms
cheap nike shoes
Ray Ban Outlet
Retro jordans
nike huarache white
where to buy toms
Cheap Nike Soccer Shoes
lebron james shoes for sale
moncler outlet usa
Cheap Toms Shoes
yeezy shoes
pandora charms sale
nike mercurial superfly
fitflops sale uk
pandora rings
christian louboutin outlet
Nike Outlet Store
Canada Goose Women
NHL shop
nfl jerseys cheap
abercrombie and fitch store
air force one noir
retro jordans for cheap
cheap converse shoes
moncler girls
black toms
Toms Wedges
toms shoes outlet
oakley prescription glasses
nike shoes
Cheap Jordans
Ray Ban Cheap
cheap nike air max
botas de futbol nike baratas
oakley outlet
Ray ban sale online
vans shoe store
toms on sale
coach wallet
scarpe hogan uomo
yeezy adidas
Toms Glitter
Jordan Sneakers For Sale
chaussures de foot pas cher
Air Jordan 11
moncler coats for women
nike mercurial
converse sale
Cheap Adidas Soccer Shoes
jordan retro 10
NHL store
shop nfl
scarpe hogan
newest lebron shoes
Boutique nike paris
toms women shoes
Coach Bags On Sale
botas de futbol baratas
Ray Ban Aviators
ray bans for cheap
hogan scarpe donna
Jordan Store
ray ban store
huarache sneakers
toms outlet store
ray ban sale
coach factory outlet online
Nike Roshe Run
womens timberland boots
christian louboutin shoes
official nfl jerseys
scarpe hogan outlet
Michael Kors Sale
timberland outlet
womens vans
new jordans 2016
Soccer Boots Outlet nike
official NHL jerseys
oakley sunglasses clearance
air max 90 pas cher
cheap pandora charms
Michael Kors Outlet
nike blazers
Toms Outlet Online
abercombie and fitch
toms outlet
pandora rings jewelry
chaussure basket homme
coach handbags clearance
oakley goggles
cheap ray ban aviators
nike air force 1
fitflop slippers
hogan outlet
discount ray bans
air force one pas cher
toms sale
nike air max 90
air max tn
nfl store
vans shoes for sale
abercrombie outlet store
Cheap Coach
hogan scontate
cheap christian louboutin
pandora charm bracelet sale

Pridružio: 17 Jul 2016

Profil korisnika Pošalji privatnu poruku Sajt autora
PorukaPoslao: Pon Sep 11, 2017 10:46 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

In comparison to your basket Nike Huarache well-liked heeled Huarache usa shoes for women, ripped shoes are in reality an attractive Nike Air Huarache chaussures although comfortable option. Nike Huarache Run pas cher Even so, there are several chaussures Huarache Nike toned shoes that happen to be in Huarache og 2017 a way, too smooth. This is Nike Air Huarache light ultramarine og certainly due to the fact putting Air Huarache solde on shoes having bottoms which might Nike Huarache free Run 2012 be too lean may Huarache og not protect one's Nike Huarache pas cher soles adequately and might well Nike Huarache toute noir result in destruction on your feet. A Nike Huarache ultramarine single typical case would be the lean examiner Nike Huarache 3 of your set Air Huarache og of two danse shoes.In truth, you may Huarache 4 never ever perform more Nike Huarache premium serious which opt to wear some matter similar Huarache Air max on surfaces in addition to Nike Air Huarache light pas cher the dance floor. Nike Huarache blanc Naturally, for most level shoes much like the Nike Air Huarache international well-liked dancer pumps, this matter chaussure Air Huarache not often arises. Basically speaking, level Nike Air Huarache turquoise shoes are Huarache Nike chaussures the ones basically will not have Nike Air force 1 Huarache pumps. Needless to say, you'll find almost as Nike id Huarache several apartments because you will uncover high Huarache montante heel even though quite Nike Huarache usa a few kinds Air Huarache blanc of apartments tend to be Nike Air Huarache safari wrongly wrongly recognized to be ballerina Nike Air Huarache og retro condominiums.As this kind of, it's only fitted to Huarache Nike blanche start with utilizing the far Air Huarache homme more common dancer squeezes. That is also because Huarache 2017 lots free Huarache of people are definitely a lot more knowledgeable about Nike Air Huarache og ballerina sends because Nike Air Huarache beige they're a much bigger well-liked. Ballerina pumping systems Nike Huarache magenta have even been recently compared is Nike Huarache violet the word involving rentals. In Nike Huarache agassi fact, these kinds of shoes would Huarache light be the Air Huarache paris primary points that will come in your Nike Air Huarache thoughts the instant one particular describes the Nike Air Huarache noir word what "pumps" Huarache leopard generally in most Countries in Nike Huarache leopard europe.Nevertheless, throughout The united states, there is achat Nike Huarache the phrase for Nike Huarache noir et rose being making reference to some sort of nouvelle Nike Huarache various nation altogether. To be particular, madness regarding Air Huarache light pushes in Air Huarache noir these nations around the world are actually a mention of Nike Huarache marron the the courtroom shoes. Air Huarache Nike Needless to say Nike Huarache taille , rather a certain amount of confusion can be Nike Air Huarache blanche attributable to Nike Air Huarache rouge these enjoy associated with terms especially holidaymakers Nike Air max Huarache hybrid in each countries. The foundation with the ballerina Nike Air force Huarache squeezes was really the Nike Huarache chaussures first dancing slippers actually designed in Nike Huarache 2 this the middle of 1700s which Nike Huarache boutique had been after boutique Nike Huarache molded directly into present-day contemporary ballerina pushes.Nevertheless, although NikeAir Huarache ballerina sends appear just like danse Huarache noir et blanc shoes and they are considerably Huarache beige more sturdy for usage Huarache 5 outdoors, these kind of shoes are Air Nike Huarache often not really a Nike Huarache paris great choice for dance. Suppliers that produce these Huarache noir femme types of shoes today have Nike Air Huarache 2 learned to use a Nike Huarache safari much more overall flexibility in nevertheless they Huarache chaussure want to alter ballerina pumps to fit Nike Huarache homme the customers can use wants. One Nike Huarache of the Nike Air Huarache retro many in addition to initial alterations produced Nike Huarache pour femme by almost all models with regard to Nike Air Huarache solde dancer Air flight Huarache pumps is definitely outfitting all of them with fuller feet Nike Huarache Run which might be much more acheter Huarache suited to Nike Air Huarache 1991 walking today's metropolitan surfaces. Right now, while using trend Nike Huarache 2013 sector's levels of Nike Air flight Huarache og competition, a different major changes producers Nike Huarache femmes possess regarded as critical Air Huarache grise is surely an enhance inside artistic Nike Air Huarache prix ideals with the shoes.This actually is in order that chaussure Nike Air Huarache style aware females Nike Air Huarache light ultramarine could have considerably more alternatives Huarache Run in relation to deciding on a set of dancer Huarache acheter pumping systems. With Nike Huarache jd regards to level shoes go, dancer Huarache instagram sends would be the Huarache chaussures most well-liked between ladies rapidly Huarache Nike pas cher accompanied because of the infinitely Nike Huarache free Run pas cher more at ease athletic shoes. Naturally, footwear may under Nike Huarache rouge no circumstances be because Nike Air Huarache mid attractive as being a set of two Huarache light og high heels chaussure Huarache Nike or maybe ballerina high heel sandals but they're significantly Nike Huarache a lot more comfy . So, athletic huarrache blanche shoes nowadays Nike Air Huarache 90 can be donned to literally just Nike Air Huarache Run about any everyday celebration including individuals starting Nike Air Huarache bleu external coming from forms or Nike Huarache free light even out-of-doors situations.For that cause, Nike Air Huarache taille you will discover a great selection of girls Huarache enfant sneakers through non-sporting manufacturers in Huarache femmes the market. Several of the main Nike Air Huarache pas chere non-sporting businesses Huarache pas cher in this case incorporates Automobiles Nike Huarache prix as well as Tommy Hilfiger as Nike Huarache beige both versions possess fairly some sort of useful type Huarache noir et rose of ladies sneakers. Pickup Huarache noir trucks, even so is actually Nike Huarache femme pas cher able to certain Huarache vintage people to be a manufacturer regarding skateboarding items. An additional Nike Air Huarache Run pas cher form of houses Huarache bleu containing made fairly the news more than the Nike Huarache id very last few years Nike Air Huarache Run chaussures tend to be Crocs.Crocs have made Air max Huarache relatively a Nike Air flight Huarache common very first amidst the younger Huarache Nike noir generation and teenagers during the past several years. However Huarache free Run One thing Nike Huarache 1991 is distinct despite the fact that, you can chaussures Huarache be difficult hard pressed Nike Air Huarache blanc to get a much more at ease sort Nike Huarache light og of ladies shoe. Being a majority Nike Air Huarache homme of Crocs shoes Nike Huarache light ultramarine types usually are in a way that they Air Huarache noire are not Nike Huarache solde shut shoes, they will appear to be sandals a Nike Air zoom Huarache lot basket Huarache more than shoes. Although, can be purchased in the price Nike Huarache fille tag on style and color considering Air Huarache Run that the suppliers chaussures Air Huarache tend to opt for much more cartoonish Air Huarache femme models additionally while horrifically lively shades Huarache bordeaux to suit. Thus, it's Nike Air Huarache light really a great Nike Huarache noir et bleu deal a lot more better to Nike Huarache gris get yourself a set of two Crocs Nike Air Huarache original that happen to be of basic hues to superior match up clothing via your closet. For that reason, except contentment degree is undoubtedly an overall need to for one's shoes, Crocs are generally not a feasible number of shoe.

Pridružio: 17 Mar 2017

Profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu