Naslovna - Pristupite - Registrujte se

toyota srbija forum

Toyota Srbija forum
  Profil   Traženje   Lista članova   FAQ   Korisničke grupe

Toyota Srbija forum > COROLLA VERSO - Koliko ste Verso?
Problem sa sondama ili ... ???

Napiši novu temu   Odgovori na poruku Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeci 
Pogledajte prethodnu temu :: Pogledajte sledeću temu  
  Poruka Autor
PorukaPoslao: Pon Jul 08, 2013 6:16 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Postoji takva mogućnost.

Pridružio: 25 Nov 2007

Profil korisnika Pošalji privatnu poruku Sajt autora
PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2013 3:35 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

A mozda i ne postoji Sad
Cisto da se nadovezem na prethodni komentar .
Nazalost i dalje isti problem samo jednostavno nisam imao vremena da potrazim jos neki savet ovde. Zato evo me sada sa rekapitulacijom ucinjenog do sada.
Iako sam mislio da sam resio problem , navedena greska se opet javljala i to bez ikakvog pravila , da li je u pitanju kraci ili duzi put. I u Toyota servisu u Skoplju mi kazu da je katalizator u pitanju i da se treba menjati. Uzgred mi rekose kako mi je sonda malo lenja ali "nije to nista opasno" .
Elem , zamenim Ti ja katalizator ( koji je bio u sasvim dobrom stanju sa ocuvanom resetkom i odlicnom prodnoscu), stavim univerzalni i u nadi da sam najzad resio problem krenem na put. I svo raspolozenje splasne nakon ponovnog paljenja proklete lapmice i ocitavanja iste greske.
U medjuvremenu, i pored seme izduva koju su mi poslali iz servisa , utvrdimo da ima jos jedan katalizator na autu . Sada na njegovo mesto ugradim onaj sto sam prethodno skinuo mada i ovaj sada skinuti je , mogu slobodno reci , odlicnom stanju . Sve u svemu problem nije bio do katalizatora .
Jedino sto mi je ostalo da proverim je sonda koja dolazi nakon katalizatora i za koju su mi rekli jos u servisu da je malo lenja . Doduse , kada sam u pocetku nastanka problema isao u servis ovde u VR na dijagnostici mi je majstor rekao da je sonda oslabela i da nema konstantnu amlitudu u radu vec je ravna crta na grafikonu.
Koliko je sve to tako mozda moze da mi pomogne neko od Vas ko je imao slicno ili isto iskustvo.
Takodje , zanima me gde se moze nabaviti navedena sonda , koja je cena , da li je odgovarajuca originalu ...
Unapred zahvalan na bilo kojoj vrsti pomoci.
janjicde

Pridružio: 23 Feb 2013

Profil korisnika Pošalji privatnu poruku
PorukaPoslao: Ned Dec 22, 2013 4:11 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

I zaboravih d anapomenem .
Potrosnjami je konstantno povecana , minimum za litar u odnosu na pre.
janjicde

PorukaPoslao: Sre Dec 25, 2013 9:55 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

hm,koliko te je kostalo to menjanje katalizatora?zasto nasi majstori po pravilu idu sistemom eliminacije.Ako nije to,onda je ovo,ako nije ni to,onda je ovo....
stana

Pridružio: 12 Feb 2013

PorukaPoslao: Sre Dec 25, 2013 10:00 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sve ukupno sa radom majstora oko 100e . E sada barem da sam rešio problem pa da mi nije zao. Ovako cu morati da probam jos sa sondom pa se nadam da vise necu imati problema.
janjicde

PorukaPoslao: Uto Jan 14, 2014 7:58 pm    Naslov: ??? Odgovoriti sa citatom

Vozim auto 5 dana...u pitanju je 2.0 dizel 2004 godiste...prilikom kupovine majstor pregledao auto,odradio dijagnostiku sve ok...posle tih pet dana ja bas taj dan peti seti put krecem negde i u isto vreme mi se upali TRC OFF VSC I ona zuta signalizacija kao pumpica...msm da je za izduvne gasove..vozio auto jos 15-ak km, palio dva tri puta..vuce normalno,ne trza...sta bi moglo biti...napominjem sve tri lampice u isto vreme.Stisnem ono dugme trc off ali i dalje je upaljeno...pomozite, poludeo sam...jedva skrpio pare da kupim kad ono...
nrkiland

Pridružio: 14 Jan 2014

PorukaPoslao: Uto Jan 14, 2014 9:28 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Najbolje da staviš na dijagnostiku i vidiš koju grešku ce da javi. Ono sto sam čitao i slušao je da kod dizelasa su mnogo redji problemi sa katalizatorom.
Ja stavio novu drugu sondu pa čekam neki duži put. Na kracoj vožnji je za sada ok.
A reci mi jel si auto kupio na placu u NS sada posle praznika za oko 5000e , novi model? Gledao sam jednu takvu i razmišljao joj se ...
janjicde

PorukaPoslao: Uto Jan 14, 2014 9:31 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sutra idem kod majstora da proveri...jesam u Ns-u...toliko ih malo ima da nije tesko provaliti :) ...imas neke informacije o istoj?
nrkiland

PorukaPoslao: Uto Jan 14, 2014 9:32 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

A koliko je para ako je sonda...nestrpljenje ubija!
nrkiland

PorukaPoslao: Uto Jan 14, 2014 9:34 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Malo je falilo da posle praznika odem gore i i kupim je. Ja sam sondu platio 70e , Denso i laka je za zamenu.
janjicde

PorukaPoslao: Uto Jan 14, 2014 9:38 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sa autom je za sada sve ostalo ok...ne znam da li je mozda do toga sto je stajao 6-7meseci pa sam ga sad malo poterao...bidecu suyra...nov sam na forumu i stvarno mi je draogo sto sam dobio ovako brz odgovor...hvala.
nrkiland

PorukaPoslao: Uto Jan 14, 2014 9:44 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Vidi pa napisi sta je u pitanju. U svakom slučaju kupio si odličan auto i verujem da je u pitanju neka banalnost. Ako treba preporuka za prodavnicu napisi pa Ti javljam.
Pozdrav
janjicde

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2014 2:33 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Bio kod majstora...malo komp zaglupio...resetovao je i za sad je sve ok...ako bude sta novo pisem...pozdrav.
nrkiland

PorukaPoslao: Sub Jan 25, 2014 10:51 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Поздрав,
немој веровати у приче "мало комп заглупио", није то у питању.
Код тих мотора је често загушен ЕГР вентил, усисни лептир или катализатор, а те лампице ћеш видети поново.
То ресетовање грешке данас може сваки самозвани мајстор да уради са било каквим "Тетрисом" (кинеском дијагностиком), а то не решава проблем.
Имали смо тај случај много пута...

Pridružio: 29 Jan 2008

PorukaPoslao: Sub Jan 25, 2014 3:01 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

A zbog cega onda i TRC i VSC...kakve to veze ima sa ovim stvarima sto ste nabrojali?
nrkiland

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeci

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu