Naslovna - Pristupite - Registrujte se

toyota srbija forum

Toyota Srbija forum
  Profil   Traženje   Lista članova   FAQ   Korisničke grupe

Toyota Srbija forum > AURIS - Nova Toyota
auris i problemi

Napiši novu temu   Odgovori na poruku Idi na stranu 1, 2  Sledeci 
Pogledajte prethodnu temu :: Pogledajte sledeću temu  
  Poruka Autor
PorukaPoslao: Čet Jan 17, 2008 9:07 am    Naslov: auris i problemi Odgovoriti sa citatom

Imam jedno pitanje ,posto sam vlasnik toyota auris 1.6 presao sam 5000km od pre 3 dana cujem neko grebanje pri kocenju na malim brzinama naravno zakazem servis pa odem u toyota centar oni me ubedjuju da je sve u redu ja insistiram i tako u krug.Prvo ga proba jedan u odelu kaze sve je u redu ja kazem pri malil brzinama on ode opet vozi i naglo koci kaze sve je u redu ja insistiram onda dodje glavni mehanicar i kaze mozda je cuo mozda nije ali kao da mi ucine i skinu zadnje tockove.Kada su skinuli paknove videli da su puni nekih opiljaka ,zamene oni iste i kao to je to ode onaj prvi u odelu kao da proba opet izvoza dva kruga sa naglim kocenjem i kao sve je i redu ,ja pitam a prednje da vidite moguce je da i oni prave problem oni ma jok ovo je sigurno.Kazem ok oni kazu ovo je sve pod garancijom i ja odem.Do prvog semafora kad cujem to isto zasto sam i dosao i nemogu da verujem da se oni prave ludi kao da se to ne cuje.Moze da se ne cuje samo kad neces da cujes.Izgubio sam 4 sata a sada se spremam opet da izgubim vreme za ove prednje.
Moje pitanje glasi jel za ove reklamacije u garantnom roku mora da se ide tamo gde si kupio ili moze kod bilo kog ovlastenog servisera.

Aca
aca

Pridružio: 16 Jan 2008

Profil korisnika Pošalji privatnu poruku
PorukaPoslao: Čet Jan 17, 2008 9:59 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

aco, jel' si ti bio u automobilu kada su gospoda otisla na probnu voznju?
jednostavno, sednu sa tobom u auto, ti vozis i skrenes im paznju na sve to sto cujes...
Alexa

Pridružio: 12 Dec 2007

PorukaPoslao: Čet Jan 17, 2008 10:42 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

A ne ide to tako tek posle insistiranja su obratili paznju na ono sto im pricam.Inace sad sam ih zvao i rekao da to ponovo skripi a oni meni da je to normalno i da vozim jedno 1000-2000 jer su sad nove plocice i da treba da se skine sloj.A ja kazem bile su i nove kad sam ga kupio pa nije skripalo a on meni ako insistiram da ostavim auto par dana pa da ga oni skeniraju.Pa ljudi ja sam kupio nov auto da se nebi imao zajebanciju sa autom a upravo to imam sad.

Aca
aca

PorukaPoslao: Sre Jan 30, 2008 4:59 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nisi obavezan da servisiraš vozilo tamo gde je kupljeno,možeš otići u bilo koji ovlašćen servis sa spiska u servisnoj knjizi kod nas ili u inostranstvu.Oni su dužni da reše svaki problem na tvom vozilu.
Ako se čuje škripanje na prednjim pločicama,pretpostavljam da je u pitanju njihov materijal,što se može rešiti njihovom zamenom (naravno u garanciji).Nije predviđeno da škripe kočnice na novom vozilu,pogotovo ne na Toyoti.

Pridružio: 29 Jan 2008

PorukaPoslao: Čet Jan 31, 2008 10:39 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hm, vidis, moje su skripale na nizbrdici u prvo vreme (mesec dana), a sada se ponasaju onako kako bi trebalo.
Trinity

Pridružio: 28 Dec 2007

PorukaPoslao: Pet Feb 01, 2008 10:59 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

U medjuvremenu sam otisao u Toyotu Mijaljevic gde su odmah culi taj problem i narucili nove diskove i plocice da se zameni ,pa cemo da vidimo dalje da li je to to.

Aca
aca

PorukaPoslao: Sub Feb 02, 2008 4:47 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da li su ti rekli sta je uzrok? Nemoguce da su se diskovi vec istrosili? Shocked
Secam se uputstva za Yaris (citala sam i to...), tamo pise da diskovi pocnu da skripe kada su istroseni i da je to jedan od znakova da treba da budu zamenjeni. Kao sto rekoh, meni se to desavalo kada kola nisu presla jos ni 500km, tako da sam resila da ignorisem.
Trinity

Pridružio: 28 Dec 2007

PorukaPoslao: Sub Feb 02, 2008 6:32 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ne znam da li su baš mogli da ti se istroše diskovi,oni se menjaju obično posle treće zamene pločica (preko 100.000 km),ali baš te briga ako ti daju nove.
Najverovatnije je u pitanju materijal kočionih pločica koji proizvodi škripanje,a što se tiče kočenja tu nema razlike.
Moguće je i da ponekad škripe kad pada kiša ili posle pranja,ali to prestaje čim se osuše.

Pridružio: 29 Jan 2008

PorukaPoslao: Pon Feb 04, 2008 10:33 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kazu da je uzrok los odnos azbesta sa plocica i diskova koji su neravnomerno izgrebani usled tog trenja.Sta da vam kazem ovo je vec filozofija.
aca

PorukaPoslao: Ned Jan 18, 2009 7:45 am    Naslov: Bas Cudno Odgovoriti sa citatom

Postovani,
vozim " tojotu tercel sr 1984" preko 20 godina i takav problem nisam uocio .Osim redovnog odrzavanja sa uvek orginalnim tojota delovima nisam imao. Pridrzava se uputstva u servisnoj knjizici koju sam 1987. dobio uz kola u Nemackoj uz ponavljam uvek samo orginalnie tojotini delove i problema nisam imao. Znam da tojota ulaze u obrazovanje svojih mehanicara sirom svoje mreze u Srbiji. Ali nije sve jedno kakav je on covek i koliko je kad motivisan zaista ih ima raznih. Zato obicno kupim deo (svecice, platin, kaiseve, filtere i td ) i odem kod porverenog iskusnog majstora -srecom ovaj model je jednostavan za odrzavanje. Tako da sa njim sam presao preko 270.000.km bez neprijatnih iznenadjenja. Zato me cudi da kod ovih novih ima stvari koje novi vlasnici isticu To nebi trebalo kod tojote da se desava posto je to marka koja je kod mene ulila maksimalno poverenje i pouzdanost. Vodim redovnu evidenciju svih ovih 20 godina kada sam sta promenio -a to je u sustini redovno odrzavanje.
Svo moje postovanje za kvalitet tojoti. Mozda bi trebalo malo vise da obrate paznju na kvalitet ljudi koji rade u servisima. tu cesto vlada arogancija, ne ljbaznost i nedovoljno znanje i strpljenje da se odgovori na pitanja koja postavljaju vlasnici i potencijalni kupci. Skoro mi se pozalio jedan prijatelj poznati cacanski lekar da je zeleo da kupi tojotu, ali da je zbog neljubaznosti i arogancije coveka zaduzenog za prodaju iz revolta uplatio mazdu i da mu je zbog toga zao jer ipak smatra tojotu kvalitetnijom. To mi je ispricao znajuci da ja mog tercela vozim toliko dugo i da sam prezadovoljn.
Predlozio bih ljudima iz tojote koji su zaduzeni za pracenje rada servisa kod ovlascenjih dilera povedu o tome racuna i pokusaju da otklone ovakva desavanja zbog ugleda tojote kao brenda.

S` postovanjem
B.S.
cabobans

Pridružio: 14 Jun 2008

Profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
PorukaPoslao: Sub Mar 21, 2009 11:21 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

I kako se sve završilo, pošto imam isti problem sa kočnicama, pa da znam šta da očekujem?
Mr.Smith

Pridružio: 21 Mar 2009

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 10:01 pm    Naslov: Brizgaljke za benzin Odgovoriti sa citatom

Postovani,imam Toyotu Auris 1.6 vvt i, i imam problem sa paljenjem,tj.auto kada je hladan upali bez problema,kao i neposredno nakon gasenja,ali problem nastaje kada odstoji recimo pola sata i kada hocu da ga upalim, motor vergla po 7-8 sekundi ,Kolega je imao slican problem eanije na nekom autu i kaze mi da to dizna propusta gorivo u cilindar kada se auto ugasi,pa kod sledeceg startovanja treba prvo da taj visak goriva u cilindru sagori...Jel ima logike ta prica po vama? Preporuceno mi je ciscenje dizni za pocetak,ali mene zanima gde je kraj...jer je ovo kao najjeftinija opcija. Mogu li dizne ako nedaj boze trebaju da se uzimaju pojedinacno na komad?Auto je kupljen i odrzavan u Toyota centru Beograd a kako je od skoro kod mene prelazi na odrzavanje u Go Ta CAR. Ako moze i pomoc oko pronalazenja neke slicne teme u vezi toga,jer ne mogu nista o tome da nadjem na forumu ovde,prosto ne verujem da sam jedini slucaj sa tim problemom,,,u nadi za brzi odgovor i pomoc, pozdrav
srki auris

Pridružio: 18 Feb 2013

PorukaPoslao: Uto Jun 18, 2013 12:55 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

A kada ga parkirate?
obicni trotoar ispred zgrade mu je misaona imenica, malo parkiranja i lamela zasmrdi neverovatno.
Takodje i ja imam problem posle 35.000 km sa ciguljanjem zadnjih diskova. Smesno je zaista.
VMB

Pridružio: 13 Jun 2013

PorukaPoslao: Sre Jun 19, 2013 10:55 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kod prethodnog Aurisa je postojao problem sa zvukom koji proizvode kočione pločice, i tome smo pisali ovde:

http://forumsrbija.toyotaadria.com/viewtopic.php?p=801&sid=083e253ab38b3a801cea29dcb2cf71dc

Kao što je poznato, taj problem je rešen promenom dobavljača pločica, i posle servisa vlasnici Aurisa su bili zadovoljni kako je sve funkcionisalo.

Pridružio: 25 Nov 2007

Profil korisnika Pošalji privatnu poruku Sajt autora
PorukaPoslao: Sre Jun 19, 2013 2:28 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dragi moji,
da proizvodite vozila koja se zovu Jugo ili Tata,
pa i nekako.
A dobavljac plocica za Toyotu, to je nedopustivo.

Takodje, voznja u rikverc i parkiranje je poseban zadatak, a eventualni pesaci koji dolaze sa boka zbog ogromnog zadnjeg dela koji vas markira gore nego protivnicki napadaci golmana su zaista ugrozeni.
VMB

Pridružio: 13 Jun 2013

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku Idi na stranu 1, 2  Sledeci

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu