Naslovna - Pristupite - Registrujte se

toyota srbija forum

Toyota Srbija forum
  Profil   Traženje   Lista članova   FAQ   Korisničke grupe

Toyota Srbija forum > RAV 4 - Nova vrsta rekreacije
losi diskovi

Napiši novu temu   Odgovori na poruku Idi na stranu 1, 2  Sledeci 
Pogledajte prethodnu temu :: Pogledajte sledeću temu  
  Poruka Autor
PorukaPoslao: Sub Mar 13, 2010 3:28 pm    Naslov: losi diskovi Odgovoriti sa citatom

Molim za odgovor admina. Imam Rava koji je u garantnom roku. Presao oko 18000km. Primetila sam da kada kocim i sa 70 km/h auto trese! Interesuje me da li servis treba da promeni kocione diskove - naravno bez nadoknade, jer je prosto nemoguce da na takvim kolima imam ovakav problem... i da li treba da im to napomenem kada ga odvezem na redovan servis( da li oni uopste probaju auto)? Da li je moguce da na Toyoti ne valjaju diskovi na skoro novom vozilu? Ja mislim da se to ne bi desilo ni na nasem YUGU!!!!! Unapred hvala na odgovoru!
[/b]
Zivkovic Vesna

Pridružio: 13 Mar 2010

Profil korisnika Pošalji privatnu poruku
PorukaPoslao: Ned Mar 14, 2010 7:34 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Postovani, posetite najblizi ovlascen Toyota servis, i Vas problem ce u najkracem roku biti resen. Drugacije ne mogu da Vam pomognem.

Pridružio: 25 Nov 2007

Profil korisnika Pošalji privatnu poruku Sajt autora
PorukaPoslao: Pon Mar 15, 2010 9:00 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja sam na svom RAV-u imao sličan problem, međutim ustanovio sam da nije mehanički kvar već veoma loš asfalt na autoputu. Pri skoro svakom kočenju automobil se toliko tresao da sam mislio da će mi otpasti točak u narednih stotinak metara. Put uopšte nije izgledao toliko loše, zapravo reč je o deonici autopota Beograd-Niš. Više nisam imao takvih problema (JU-HU!)
A ako se kod Vas taj problem ponavlja verovatno je mehanički problem. U koliko se automobil ne koristi po nekoliko dana moguće je da se javi sličan problem. Na kočione diskove se "uhvati" sloj korozije a što automobil duže stoji taj sloj je veći. Obzirom da je automobil prešao samo 18.000 km za dve godine što znači da i nije mnogo vožen, mislim da je u pitanju baš to stajanje, a ukoliko su pređene relacije u glavnom kratke, ja bih rekao da je to problem. U svakom slučaju trebalo bi da se obratite ovlašćenom servisu, ipak su to kočnice.
Andreja

Pridružio: 06 Jul 2008

PorukaPoslao: Pon Mar 15, 2010 10:18 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Neravnomerna istrosenost diskova...
Branko

Pridružio: 19 Dec 2007

PorukaPoslao: Sre Mar 17, 2010 12:38 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kriva felna, balans guma... neravnomerno istroseni diskovi... disk plocice... samo su neki od mogucih uzroka.
cozmo

Pridružio: 13 Mar 2008

PorukaPoslao: Ned Mar 21, 2010 3:49 pm    Naslov: losi diskovi Odgovoriti sa citatom

Hvala na pomoci oko mog problema, ali nisam pomenula nesto zbog cega mislim da su diskovi.... naime mislila ja i da je put u pitanju i gume i felne, ali proverila felne i gume , ali nije! Otisla malo u duzu voznju sa kolima 300km od Beograda, ali i kada sam se vracala pri kocenju trese! Zato prvenstveno sumnjam na diskove.... Interesuje me da li ih moram platiti tj. da li su obuhvaceni garancijom jer mi je auto jos uvek u garantnom roku??
Zivkovic Vesna

PorukaPoslao: Pon Mar 22, 2010 9:48 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja verujem da su diskovi jer sam imao slican problem. Inace u servisu imaju uredjaj koji moze da ih "izravna" da bi bili identicno istroseni.

Najbolje da odete do servisa i proverite.
Branko

PorukaPoslao: Uto Apr 06, 2010 9:17 am    Naslov: losi diskovi Odgovoriti sa citatom

pardon, da obradjujem diskove sa 19000 km? Ne, bogami, trazicu nove, a oni ako nece da zamene trazicu pismeno da mi to napisu! Pa ce mo videti sta dalje... Nisam obradjivala ni na jednim kolima do sada diskove, a imala sam ih preko 15 . Doduse prvi put vozim "KVALITETNU" TOYOTU!
Zivkovic Vesna

PorukaPoslao: Uto Apr 06, 2010 2:27 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Diskovi su potrosna roba kao i sijalice, brisaci, akumulator itd. Naravno, ne slazem se da bi tebali da se tako istrose na nepunih 20000km. Takodje treba uzeti u obzir vas nacin voznje...
Branko

PorukaPoslao: Uto Apr 06, 2010 6:59 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Bila danas na servisu, i na moje insistiranje promenili prednje diskove i plocice, naravno o njihovom trosku.... Tako da sam bar taj problem resila! Verovatno su to uradili , jer sam trazila napismeno da mi daju da nece da promene, vec da obrade diskove!
Zivkovic Vesna

PorukaPoslao: Sre Apr 07, 2010 12:56 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dobro je da su prihvatili da urade ono sto je trebalo da urade i bez vaseg insistiranja. Jos samo da nam kazete da li jos uvek trese ili je prestalo Very Happy .
Bogami, ja sam ozbiljno razmisljao o kupovini jednog Toyotinog auta, ali kad citam sve ove "pohvale " na racun Toyote, tipa - papucica gasa, cviljenje kocnica, smrad sumpora u kabini, skripanje plastike, visoka potrosnja ulja, zamena diskova nakon 18000km, arogancija servisera i uopste osoblja, problemi sa Stop-Start sistemom kod Yarisa...pa kad dodamo i cene, koje su za oko 2000 evrica vise u odnosu na konkurenciju u istoj kubikazi i istom nivou opreme....Mislim da cu jos razmisljati, ali imam utisak da sam sve dalje......
Rikardo

Pridružio: 07 Feb 2009

PorukaPoslao: Sre Apr 07, 2010 1:35 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kada sam se vracala sa servisa nisam mogla da ispitam auto , jer je bilo 16h , pa u to vreme na gazeli se ide 20km/h. Mislim, da ce sada biti u redu! Sto se tice kupovine Toyote, ne znam sta da vam kazem. Sin i suprug su i onda, (a i sada) , bili za Sorenta ! Mislim da su Toyotina vozila PRECENJENA, i da su bili u pravu.... ali zensko, ko zensko. Kada se nesto dopadne "na oko" nema te sile koja moze da promeni misljenje! TRAZILA SAM TOYOTU, IMAM TOYOTU! PO SISTEMU, TRAZILI STE - GLEDAJTE.... I PLACAJTE... Jedino sto bih istakla je LAKA UPRAVLJIVOST! Neverovatno je, kako se lako taj auto vozi, kao da ste se sa njim rodili. Time sam odusevljena....
Zivkovic Vesna

PorukaPoslao: Sre Apr 07, 2010 3:06 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

E sad me utesiste sa tim - "jedino sto bih istakla...". Super......
Rikardo

Pridružio: 07 Feb 2009

PorukaPoslao: Sre Apr 07, 2010 9:08 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ne znam sta da vam kazem, evo vec dugo vozim Toyotu i daleko od toga da je kvalitetna kao sto je nekad bila ali sem kvaliteta farbe, ja nemam na sta da se pozalim, vozilo je u odlicnom stanju nikada nikakvih problema, da kucnem u drvo.

Da me sad pitate da li bih opet kupio Toyotu, ne znam nisam 100% siguran ali opet iz licnog iskustva a i iz ikustva ljudi koje znam mogu vam GARANTOVATI da ni drugi proizvodjaci nisu ni bolji ni gori, jednostavno automobili se vise ne prave onako kako su se nekada pravili cak ni ovi preskupi. Jednostavno su postali konfekcijska potrosna roba i u zelji proizvodjaca da ih sto cesce menjamo, oni se ne prave da traju onako dugo koliko bi stvarno mogli.
Branko

PorukaPoslao: Sre Apr 07, 2010 9:08 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Vesna imam isti problem sa diskovima na Rav-u,meni se desava da posle kise,ili pranja diskovi oksidiraju i auto nece da koci,katastrofa!!! A i meni isto trese kad kocim,sad sam na 25.000 km a to je pocelo jos prosle godine da se javlja!!!! Sad se plasim da mi nece prihvatiti da zamene o njihovom trosku!!! Sad Sad Sad Sad

Pridružio: 22 Feb 2010

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku Idi na stranu 1, 2  Sledeci

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu