Naslovna - Pristupite - Registrujte se

toyota srbija forum

Toyota Srbija forum
  Profil   Traženje   Lista članova   FAQ   Korisničke grupe

Toyota Srbija forum > RAV 4 - Nova vrsta rekreacije
trosi ulje!!! losi diskovi!

Napiši novu temu   Odgovori na poruku Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci 
Pogledajte prethodnu temu :: Pogledajte sledeću temu  
  Poruka Autor
PorukaPoslao: Uto Apr 06, 2010 9:48 am    Naslov: trosi ulje!!! losi diskovi! Odgovoriti sa citatom

Videla sam post G. Duska Petrovica, pa da se nadovezem.... i ja imam problem sa potrosnjom ulja na skoro novom Rav-u, koji odvezoh malopre na 2-gi servis. Pre jos mesec dana mi je upalio lampicu za ulje. Sa 14000km. bio na 1 servisu, a sa 182000 km vec fali ulje. Naravno da sam otisla do servisa i dosuli su 1.5 litara!!! I kao zapisali pa ce da vide da li treba "nesto raditi" !!! Ovo bas nije najvan problem.... o ovome treba obavestiti i fabriku! A taman posla da mi menjaju karike! OVO JE STRASNO. Kao da vozim ne znam sta....pa ni Trabant skoro nov, sigurno ne trosi ulje! Uzas! Ljudi, ZAOBICITE TOYOTU!!!! A da ne pricam o losim diskovima! Sa 19000km. treba ih obradjivati! !!!! MOZETE MISLITI!!! Kada je Rav4 ovoliko lose izrade sta je ostalo za ona jeftinije Toyotine modele!
Zivkovic Vesna

Pridružio: 13 Mar 2010

Profil korisnika Pošalji privatnu poruku
PorukaPoslao: Uto Apr 06, 2010 2:32 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Svi novi motori, pri tome ne mislim samo na Toyotu, mogu da trose i do 1 litre ulja na 1000km. Naravno to nije pravilo ali nije uopste nemoguce niti neverovatno. Licno sam se susreo sa 3 automobila ciji su se motori ovako ponasali, Opel Astra, Reanult Megane i Corolla Verso. S toga me uopste ne cudi da se to dogadja i vama.

Nisam 100% siguran ali mislim da to pise i u prirucniku o vozilu.
Branko

Pridružio: 19 Dec 2007

PorukaPoslao: Uto Apr 06, 2010 6:39 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pise u prirucniku, tacno je ! Ali to je "malo" mnogo! To mu dodje da svaki drugi put kada sipam gorivo , treba i ulje ??? Vozila sam u zivotu od "Yuga" do "Mercedesa" od 3000ccm i takvu potrosnju ulja do sada nikada nisam imala!! Znaci, nije pitanje kvaliteta vozila, nego srece odnodno nesrece kada kupujete vozilo! Niko od nas nema para za bacanje. Kada sam se opredelila za Toyotu, podrazumevao se KVALITET!! ALI SAM OCIGLEDNO POGRESILA!! I JAKO SAM RAZOCARANA!!!
Zivkovic Vesna

PorukaPoslao: Sre Apr 07, 2010 7:30 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Potrosnja ulja je normalna stvar u savremenim automobilima (isto se dogadja i u modelima nemackih marki koji kostaju preko 70 hiljada evra).

Pridružio: 25 Nov 2007

Profil korisnika Pošalji privatnu poruku Sajt autora
PorukaPoslao: Sre Apr 07, 2010 8:57 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Vesna,istu muku mucimo,i meni Rav takodje trosi ulje,a za diskove da ne pricam,auto mi koci kao Yugo!!! Zasu zasu,kad sam ih pitao sta da radim,rekli su mi vozi bez ulja dok se ne osteti motor,jer tek onda mozemo da ti damo novi motor!!

Pridružio: 22 Feb 2010

PorukaPoslao: Sre Apr 07, 2010 9:00 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

AdminToyota ::
Potrosnja ulja je normalna stvar u savremenim automobilima (isto se dogadja i u modelima nemackih marki koji kostaju preko 70 hiljada evra).

Naravno i Ferari trosi ulje jer je kod njih to normalno,al molim te reci mi koji jos od ovih novijih automobila srednje klase bilo da je CDI,HDI,DCI,DTI ima "ovoliko" veliku potrosnju kao D4D?!

PorukaPoslao: Sre Apr 07, 2010 9:15 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Meni stvarno nije jasno da li mi vozimo "isti" automobil. Moj niti trosi ulje a fala bagu i koci odlicno. Presao sam 41000km.

Istina je da posle dugog stajanja na kisi ili pranja vozila hoce jednom da zacvile kocnice ali svaki put zakoce kako treba....
Branko

Pridružio: 19 Dec 2007

PorukaPoslao: Sre Apr 07, 2010 9:18 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Definitivno ne vozimo isti auto Very Happy Smile Very Happy

PorukaPoslao: Čet Apr 08, 2010 2:10 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da, deluje kao da vozimo razlicite automobile. Mi neku DACIJU ili recimo YUGA, a vi TOYOTE. A platili ih isto... Znaci sreca!!! Das 30000e i molis boga da imas srece! Bilo bi smesno, da nije tragicno! Shvatam ja da danas automobili nemaju kvalitet kao nekada, ali se niko toliko "ne dici" kvalitetom kao Toyota! Pa zbog toga su i papreni, zar ne? A ja kao zena htela kvalitet, da se ne bakcem sa majstorima....doduse, ne moram kod majstora, samo treba da imam 3-4 l ulja uvek kod sebe.... pa malo goriva, malo ulja!!!
Zivkovic Vesna

PorukaPoslao: Ned Jun 27, 2010 1:58 pm    Naslov: slazem se!!! Odgovoriti sa citatom

i meni isto trosi ulje i ne znam sta da radim..benzinac je al ne bi trebalo tako..ma nije vise ni kvalitet kao sto je bio a iskreno i ovi nasi u toyoti pitanje je dal znaju sta treba da arde.tolkiko o kvalitetu usluge i postovanju kupca!e da je normalna zemlja pa da vidis kako bi sve radili kako treba!!! Evil or Very Mad
zeka

Pridružio: 01 Jan 2009

PorukaPoslao: Pon Jun 28, 2010 6:49 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Koje ulje sipate?

PorukaPoslao: Sre Jun 30, 2010 7:17 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

sipam sintetiku mobil 0w40..
i koliko ulja staje uopste u njega?1.8 16v..mada sam i ja gledao i rekli su mi da vvti trose ulje..nista neobicno..
zeka

Pridružio: 01 Jan 2009

PorukaPoslao: Ned Avg 15, 2010 9:02 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

AdminToyota ::

Ovde je naveden problem potrosnje ulja od ~1l na predjenih ~1000km. Da li ovaj reply od Admin Toyota znaci da Toyota smatra ovu potrosnju ulja i dalje normalnom?
b.bizic

Pridružio: 15 Avg 2010

PorukaPoslao: Pon Avg 16, 2010 7:45 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Naravno da ne smatram. Ali, to resava ovlasceni servis. Najpre dijagnostikuje problem, a zatim pristupa njegovom rešavanju. Ili izmenama komponenti, ili zamenom agregata. Ali, to mogu učiniti samo ovlašćena i stručna lice u Toyota servisu.

PorukaPoslao: Pon Jun 06, 2011 10:04 am    Naslov: I nama trtosi ulje Odgovoriti sa citatom

Kupili smo novog rav 2008 executive.
Redovno servisiran u ovlascenom servisu, prvi put na 25000 km upalila se lampica i nedostajalo je 1.6 l ulja. Da vam kazem samo da je servis bio na 15000km (prvi servis). Znaci oko 10000 km potrosio je 1.6 l ulja. Nakon drugog servisa na 39000km opet ista stvar samo ovog puta je nedostajalo oko 2l ulja. Nakon dugotrajnog ubedjivanja sa serviserom na oko 45000 km izvrsili su zamenu polumotora. Nakon te zamene (intervencije, da bi nama kako kazu doveli vozilo u ispravno stanje) i predjenih nepunih 10000 km lampica se pali, doliveno je 1.7l ulja u ovlascenom servisu.
Nakon svega ovoga serviser nam nudi generalnu na debelo placenom novom vozilu. To je blago receno strasno i jezivo.
To sto kazu da je "normalno" da motor trosi 1l ulja na 1000 km je glupost jer ce se lapica paliti na predjenih 1000 km i da vam je potrebno da u gepeku uvek imate 15 l motoronog ulja da bi mogli da stignete na redovan servis.
Sa ovom cinjenicom kupci nisu bili upoznati prilikom kupovine - cista prevara!
Nama kao kupcima ostaje samo sudski spor.
sasasaas

Pridružio: 06 Jun 2011

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu