Naslovna - Pristupite - Registrujte se

toyota srbija forum

Toyota Srbija forum
  Profil   Traženje   Lista članova   FAQ   Korisničke grupe

Toyota Srbija forum > RAV 4 - Nova vrsta rekreacije
trosi ulje!!! losi diskovi!

Napiši novu temu   Odgovori na poruku Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sledeci 
Pogledajte prethodnu temu :: Pogledajte sledeću temu  
  Poruka Autor
PorukaPoslao: Čet Jun 16, 2011 2:01 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ispade da ovi novi automobili troše "mešavinu" :-\
Pola ulje, pola benzin (u ovom slučaju dizel) Smile
Andreja

Pridružio: 06 Jul 2008

Profil korisnika Pošalji privatnu poruku
PorukaPoslao: Pet Jun 17, 2011 6:51 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Mislim da je potrosnja od 1,5 litre ulja na 10.000km ipak normalna za jedan jak dizel motor. Neki novi CR dizeli trose i vise ulja na toj kilometrazi a takodje sve zavisi i od stila voznje. Malo jaca noga na gasu kod tih motora (ne samo Toyotinih) itekako ima uticaja na potrosnju ulja.

Vecina tih novih dizela je i projektovana da troska ulje u izvesnoj kolicini.

Ja bih se zabrinuo da trosi litru na 2000-3000km, ovako litra na oko 10.000km je sasvim normalna za te motore (napominjem nije to samo kod Toyote, i ostali dizeli troskaju slicnu kolicinu, VW-ov TDI CR moze da povuce i 2 litre na 10.000km zavisnosti kako se vozi).

I, da, svako laze kad kaze da mu motor ne trosi "ni kap" ulja. To je prosto netacno. Svaki motor MORA da potrosi ulje u nekoj kolicini - uvek deo ispari.

Negde je to 100-200gr pa se i ne primeti na sipci meraca (pa izgleda kao da ne trosi) a negde litra za 10 do 15.000km pa se vidi na sipci. Svaki motor je drugaciji. VW 2.5 TDI motor itekako troska ulje... recimo.
cozmo

Pridružio: 13 Mar 2008

PorukaPoslao: Uto Jun 21, 2011 10:08 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja nikada nisam dolivao ulje u svog RAV-a 2.2d4d, a stvarno ga ne štedim. Na autoputu ga vozim izmedju 160-180kmh, dosta prelazim po gradu i vozim žustrije, upalim ga i po 50-ak puta u toku dana,... stvarno ga dosta svakodnevno eksploatišem. Trenutno na km satu ima nešto preko 122.000 km, a ulje mi sipaju samo na redovnom servisu na 15.000 km. Što se toga tiče ja sam zadovoljan. Ne kažem da ne troši ali je u granicama normale čim ne pali lapoicu.
Andreja

PorukaPoslao: Sre Jun 22, 2011 7:01 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kod nas nije 1.5l/10000 km vec oko 2.l/10000, tako da se lampica pali mnogo ranije, tako
da mi je do redovnog servisa na 15000km potrebno da dolijem priblizno 3litre ulja.Ove
brojke su jos strasnije kad je rezervoar za ulje zapremine 6l. Ako je to normalna potrosnja
ulja za auto koji je placen bezmalo 40.000 eura sta je onda nenormalna potrosnja ulja. Ovo
se dogadja nakon zamene polumotora.Najstrasnije je sto nam serviseri sada posle 9.500
predjenih kilometara od zamene polumotora predlazu zamenu klipova i karika (generalnu)
i potrosenih priblizno 1.8l ulja. HVALA - NE. VIDIMO SE NA SUDU.
sasasaas

Pridružio: 06 Jun 2011

PorukaPoslao: Čet Jun 23, 2011 6:45 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa znas kako, nije da branim Toyotu, ali brat mi radi u Porscheu (SCG). Neki novi VW-ovi sa TDI motorima trose litru na 8000km, u proseku. I to se smatra normalnom potrosnjom ulja.
Losije gorivo kod nas i drugaciji uslovi voznje a to su motori sa specificnim uljnim kanalima i jednostavno su napravljeni da trose ulje u izvesnoj meri zbog same konstrukcije motora.
Da je benzinac, bilo bi neprihvatljivo.
Ovako, mislim da nista neces postici jer je jednostavno tako kod vecine tako velikih dizel motora koji vuku veliku masu.

Veruj mi, ne pricam bezveze, iskustvo je tako kod svih proizvodjaca automobila.
cozmo

Pridružio: 13 Mar 2008

PorukaPoslao: Čet Jun 23, 2011 8:24 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da slazem se da treba/mora da trosi ulje i da je taj motor tako projektovan. Takodje ne trose svi 2.2 toyotini motori ovoliku kolicinu ulja, nekima se lampica od servisa do servisa uopste ne upali, znaci da ulje ne padne ispod minimuma (sto je oko 1l manje). Znaci da je u pitanju neka serija falicnih motora i da je upravo jedan takav nama dospeo, samo sto to niko izgleda u toyoti nece da priznaju.
Prema nasim informacija postoje kupci avensisa (rec je o istom motoru) kojima je motor menjan tri puta ali problem nije resen.
Kod nas bi potrosio za 15000 km oko 3 l ullja ili 50% ulja u motoru. I sta na kraju kada istekne garancija na vozilo?
Moram reci da imamo i druga vozila sa jakim dizel motirima koji su 2005 godiste (evropske marke) i sa njima nemamo nikakav problem potrosnje ulja. Moram jos jednom reci da smo ocekivali mogo bolji kvalitet za nesto manje od 40.000,00 e koliko je nas Rav placen 2008.
Da li je problem na ventilima ili gde nemam pojima, ali je katastrofa.
sasasaas

PorukaPoslao: Sre Jul 06, 2011 12:48 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Moj RAV ne troši ulje, ali mu je u garanciji (sva sreća) zamenjena letva volana jer je dobila luft. Objašnjenje je bilo da je ta serija loša, ali da je na novoj letvi taj nedostatak otklonjen.
@ sasasaas:
Kako Vam se čini izolacija i kvalitet plastika? Da li zveči i škripi?
Andreja

PorukaPoslao: Sre Jul 20, 2011 9:32 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Citat:
Kako Vam se čini izolacija i kvalitet plastika? Da li zveči i škripi?

Lose jako lose za tu klasu. Generalno kvalitet u ovoj najvisoj klasi je blago receno uzasan. Imam utisak da je na yarisu boljeg kvaliteta. Sve nesto skripi plastika, pucketa ... da ne govorimo o evropskim automobilima iz 2005 koji su klaasa za sebe po kvalitetu u odnosu na rav.
sasasaas

PorukaPoslao: Čet Jul 21, 2011 5:22 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

I ja lično mislim da su mnogo veću pažnju posvetili tehničkom delu automobila, nego kvalitetu materijala.

Pridružio: 25 Nov 2007

Profil korisnika Pošalji privatnu poruku Sajt autora
PorukaPoslao: Pon Jul 25, 2011 7:43 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Mene je prosto sramota kada mi neko sedne u auto :-/
Baš ovih dana planiram da započnem kupovinu novog automobila i verujte mi da mi je čak i Škoda u opticaju, dok Toyota nije ni u kom slučaju. Gledam i nove i polovne, a baš sam ovih dana pogledao nekoliko polovnjaka nemačke proizvodnje i mogu vam reći da sam se oduševio! Shocked Automobili koji su prešli oko 100.000 km skoro da uopšte nemaju tragove korišćenja.
P.S.-dajte neki predlog, možda nisam sve uzeo u obzir Smile
Andreja

PorukaPoslao: Uto Jul 10, 2012 10:15 am    Naslov: mani te se vw-a Odgovoriti sa citatom

jeste, istina trosi i neki vw, ali eto koliko sam ja cuo i upucen toliko ulja trose iskljucivo neki motori iz grupacija VW i Toyota... zao mi je ali to nije prihvatljivo!!! Nisam ja kupio nov auto da molo po malo idem do servisa na dosipanje ulja!!! Jos nesto, u prirucnicima drugih marki vozila koja smo posedovali, lepo pise KOLIKA JE FABRICKA TOLERANCIJA na potrosnju ulja... sa rav4 to nije slucaj...

Pridružio: 09 Jul 2012

PorukaPoslao: Ned Feb 02, 2014 2:30 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zivkovic Vesna ::
Da, deluje kao da vozimo razlicite automobile. Mi neku DACIJU ili recimo YUGA, a vi TOYOTE. A platili ih isto... Znaci sreca!!! Das 30000e i molis boga da imas srece! Bilo bi smesno, da nije tragicno! Shvatam ja da danas automobili nemaju kvalitet kao nekada, ali se niko toliko "ne dici" kvalitetom kao Toyota! Pa zbog toga su i papreni, zar ne? A ja kao zena htela kvalitet, da se ne bakcem sa majstorima....doduse, ne moram kod majstora, samo treba da imam 3-4 l ulja uvek kod sebe.... pa malo goriva, malo ulja!!!

that is great thanks
marwa saf

Pridružio: 22 Jan 2014

PorukaPoslao: Pon Maj 05, 2014 3:51 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svima, evo da i ja prenesem neko svoje skromno iskustvo vezano za potrosnju ulja u, ovog puta novom Rav-u 2.2 D-4D AWD. Kupljen u julu 2013, presao 12500km - pali se narandzasta lampica upozorenja i na displeju pise da se proveri nivo ulja. Otvaranje haube, provera nivoa ulja - skoro ni kap. Bez oklevanja, poziv Eurocare-u, slep dolazi za sat i po vremena i pravac servis u PG. Sve pohvale i centrali i slep sluzbi sa Cetinja. Kako servis nije radio za prvomajske praznike auto je stajao na parkingu tri dana. Tek sam im jutros predao kljuceve i objasnio sta se desilo. Istog trena preuzimaju vozilo i premda iznenadjeni, kazu da se to desava, da ce sve proveriti i predlazu da se ili dospe ulje ili da se uradi redovni servis na 15.000km na sta pristajem. Cena 135€. Pri preuzimanju vozila, serviser kaze da ce se ta potrosnja stabilizovati ali da za svaki slucaj dodjem za 1.000km na kontrolu. Korektno. Ostaje da vidimo sta ce se i kako dalje desavati... Cim odradim tu kontrolu javljam se. Pozdrav!
ivanpg

Pridružio: 05 Maj 2014

PorukaPoslao: Čet Maj 08, 2014 8:55 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Koji je motor u vašem RAV-u. Potrošnja od 1 litar ulja na 1.000 pređenih kilometara svakako je velika.

Pridružio: 25 Nov 2007

Profil korisnika Pošalji privatnu poruku Sajt autora
PorukaPoslao: Pet Maj 09, 2014 9:59 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

AdminToyota ::
Koji je motor u vašem RAV-u. Potrošnja od 1 litar ulja na 1.000 pređenih kilometara svakako je velika.

Ukoliko je pitanje meni upuceno, naveo sam u prethodnom postu, radi se o 2.2 D-4D 150 AWD.

Sta mi savetujete?
ivanpg

Pridružio: 05 Maj 2014

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sledeci

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu