Naslovna - Pristupite - Registrujte se

toyota srbija forum

Toyota Srbija forum
  Profil   Traženje   Lista članova   FAQ   Korisničke grupe

Toyota Srbija forum > PRIMEDBE, POHVALE I PREDLOZI
zasto tojota cuti u vezi problema sa brizgaljkama na lc 120

Napiši novu temu   Odgovori na poruku Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci 
Pogledajte prethodnu temu :: Pogledajte sledeću temu  
  Poruka Autor
PorukaPoslao: Pet Maj 28, 2010 10:22 pm    Naslov: zasto tojota cuti u vezi problema sa brizgaljkama na lc 120 Odgovoriti sa citatom

Dl se tojoti vise isplati da zamenjuje motore koji se raspadnu posle par hiljada kilometara ili da pozove sve vlasnike lc120 i prizna problem i ispravi ga . [/quote][/i][/b]
korii

Pridružio: 28 Maj 2010

Profil korisnika Pošalji privatnu poruku
PorukaPoslao: Sub Maj 29, 2010 11:27 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

O kakvim problemima sa brizgaljkama je rec?

Pridružio: 25 Nov 2007

Profil korisnika Pošalji privatnu poruku Sajt autora
PorukaPoslao: Sub Maj 29, 2010 5:55 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zbog lose ugradjenih brizgaljki za dizel gorivo dolazi do opste havarije motora, mislim da je to Vama poznato i da imate dosta tih reklamacija . Zasto se dopusti da se motor raspadne pa da tek onda resavate havariju koja je nastala. Voleo bi da se jave i ostali koji su imali isti ili slican problem.
korii

PorukaPoslao: Sub Maj 29, 2010 10:57 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zbog lose ugradjenih brizgaljki?!?! Question

PorukaPoslao: Sub Maj 29, 2010 11:29 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Postovani
Mislim da nije poenta kako sam opisao kvar .Ali ako hocete da se tako igramo moram da vam mapisem ono sto su meni rekli Vasi ovlasceni serviseri kada sam im doslepao auto koji je iz cista mira sam sebe pojeo iznutra Embarassed .Aposto vidim da zelite definicijureceno mi je da je brizgaljka erodirala i pustila ogroman pritisak nafte u cilindar i samleo sve unutra, Posto jos nismo usli u konkretnu raspravu malo sam prosvrljao i po stranim forumima gde sam pronasao par slicnih kvarova i da tojota daje neku vrstu tihe garancije preko100000 km.
Mozda treba da se posavetujete sa serviserima koji nam objasne zasto motor bez havarije ne moze da predje i th 100000 km. U stvari da ne duzim ja ponovo pitam zasto nesto ne leciti na vreme . Mozda sam se malo raspisao ali ako Vam i dalje nije jasno o kom se kvaru radi rado cu se potruditi i savladati strucnu terminologiju da bi olaksali konverzaciju.

Pozdrav
korii

PorukaPoslao: Sub Maj 29, 2010 11:58 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Postovani,

nisam rekao da ne postoje pojedinacni slucajevi kvarova na bilo kojem modelu. Ali da bi se nesto moglo opisati kao serijska greska, mora zadovoljiti odredjene kriterijume ucestalosti kvara. To sto ste Vi pronasli na forumima, da je jos neko imao slican kvar, ne znaci da treba odredjeni deo menjati na celim serijama vozila.

U svakom slucaju, ako je automobil u garantnom roku, ne vidim u cemu je problem.

PorukaPoslao: Ned Maj 30, 2010 12:29 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Postovani,

po meni postoji vise problema ,ako se auto redovno servisira u ovlascenom servisu i ako imate ikakva saznanja i mogucim kvarovima koji nisu u rangu banalnih nego dovode do totalne stete na motoru u najmanju ruku blagovremenim reagovanjem bi ste sebe i korisnike postedeli mnogih neprijatnosti. Ostaje pitanje dali ce se kvar ponoviti jer po popravci motora dajete godinu dana garancije na delove i rad.Opet ponavljam mislim da to nije sporadican slucaj. A otom potom bi voleo da popricamo i o kvalitetu usluge Vase servisne mreze.

Pozdrav
korii

PorukaPoslao: Pon Maj 31, 2010 7:31 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Postovani,

Marginalizovanjem problema problem nece sam po sebi nestati, naprotiv .vece poverenje korisnika bi ste dobili pravovremenim informacijama . Vasi korisnici nisu samo vlasnici kola koja su garanciji a morate priznati da kompletna zamena motora nije bas jeftina igra.
Osim toga PONAVLJAM dali za odredjena godista LC!20 toyota daje produzenu "tihu garanciju" za motore ( do te informacije sam dosao prekoinostranih foruma).Otom potom mogu vam poslati i linkove .
Sledece pitanje proizilazi iz ovog dali se u novi LC150 ugradjuje ovaj isti pouzdani motor?

Pozdrav
korii

PorukaPoslao: Uto Jun 01, 2010 12:42 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Provericu sve detalje, pa javljam.

Kao sto sam vec nekoliko puta rekao: Toyota na sve one koje otkriju mane, gledaju kao da su otkrili najvece blago!

PorukaPoslao: Sre Jun 02, 2010 7:40 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Postovani,

zeljno ocekujem Vas odgovor

Pozdrav
korii

PorukaPoslao: Sre Jun 02, 2010 8:59 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

OK, ja sam pokusao, a odgovor je skoro nemoguce dobiti outem telefona.

Mozda bi najbolje bilo da se obratite najblizem dileru, koji ce Vam nakon preciznog uvida u stanje Vaseg automobila, reci sve o pomenutom problemu.

Ako ne, onda mi na PM (privatna poruka), posaljite ime drzave iz koje je Vas automobil (gde je kupljen) i broj sasije. Ako bude potrebno jos nekih informacija, ja cu vas kontaktirati.

PorukaPoslao: Čet Jun 03, 2010 10:27 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Postovani,

cudniji odgovor odavno nisam dobio Shocked
Ne razumem kakav ste i od koga pokusavate da dobijete odgovor.
Mozda je dovoljno da pogledate Vase izvestaje o obavljenim servisima.
Sto se tice strucnog misljenja jednog od VASEG do skoro ovlascenog servisera slaba vajda. I posle odlaska napomene da obrati paznju jer mi se jednom pokazivac pritiska ulja upalio na par sekundi a ulja je bilo . Dobio sam odgovor da se verovatno nesto zbrckalo i da je sve OK.Nije proslo mnogo i motor se raspade iz cista mira. Ima tu jos dosta da se prica......
Dali svaki razgovor sa "strucnim" licima treba da snimamo ili uzimamo izjave ispred dva svedoka??????? Ko i kako garantujete da sledecie strucno lice nece da bude isto ili jos gore "savesno" Pa opet da bude OPS .
Krivo mi je i imam utisak da nekako izbegavate da odgovorite na neka moja pitanja,
STETA je vec odavn nacinjena a otvoreni razgovor i sugestija bi svima pomogla.
Da uprostim kako ja prosti smrtnik da znam gde je Vase pravo strucno lice ????

Za sada ovoliko, Stvarno ocekujem malo vise truda od Vas
Hvala na razumevanju

Pozdrav
korii

PorukaPoslao: Ned Jun 06, 2010 8:46 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ukoliko ne zelite da se posavetujete u servisu, posaljite nam broj sasije Vaseg automobila, kako bismo utvrdili priblizni broj predjenih kilometara, kao i ostale detalje vezane za Vas automobil.

PorukaPoslao: Uto Jun 08, 2010 4:06 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Postovani

tema foruma je PRIMEDBE ,POHVALE,PREDLOZI

kao vlasnik vozila nisam trazio ono sto vi meni nudite(promasena tema)
Eto dokaza da je komunikacija makar i pisana ne vodi sagovornike uvek u istom pravcu.
Pa da pocnemo iz pocetka,
1. U kom sevisu Vi garantujete da cu ja dobiti adekvatnu uslugu.
Odma da vas pitam zato dolazite u situaciju da zatvarate sevise .Kako vrsite kontrolu pruzene usluge. Sta radite sa klijentima koji su bili u takvom nekom servisu . Kako utvrdite koliko je stete nacinjeno po klijenta a i po proizvodjaca losim upravljanjem i kontrolom.

Za sada toliko ocekujem iskren odgovor

Pozdrav
korii

PorukaPoslao: Uto Jun 08, 2010 10:38 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Adekvatnu uslugu dobicete u svakom OVLASCENOM Toyota servisu. Kada Toyota zatvara servise, to cini "U skladu sa osnovnim Toyotinim principom brige o kupcima". Sto se kontrole pruzene usluge tice, ona se vrsi preko samih klijenata - dakle, Vi ako niste zadovoljni pruzenom uslogom, pozovete Toyota Srbija firmu i resite to sa osobom zaduzenom za zadovoljstvo klijenata.

Ovo je moj najiskreniji odgovor, i jedini tacan odgovor na Vasa pitanja.

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu