Naslovna - Pristupite - Registrujte se

toyota srbija forum

Toyota Srbija forum
  Profil   Traženje   Lista članova   FAQ   Korisničke grupe

Toyota Srbija forum > PRIMEDBE, POHVALE I PREDLOZI
zasto tojota cuti u vezi problema sa brizgaljkama na lc 120

Napiši novu temu   Odgovori na poruku Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sledeci 
Pogledajte prethodnu temu :: Pogledajte sledeću temu  
  Poruka Autor
PorukaPoslao: Ned Jun 20, 2010 8:30 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Postovani

Ostalo je da odgovorite na jos jedno pitanje iz mog poslednjeg maila.
Molim Vas za vise paznje . A ako niste dobro procitali Izvolite ponovo.

Sta radite sa klijentima koji su bili u takvom nekom servisu . Kako utvrdite koliko je stete nacinjeno po klijenta a i po proizvodjaca losim upravljanjem i kontrolom.

Pozdrav
korii

Pridružio: 28 Maj 2010

Profil korisnika Pošalji privatnu poruku
PorukaPoslao: Pon Jun 21, 2010 10:13 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Postoje primedbe i pohvale, koje vlasnici vozila mogu uputiti Toyota Srbija kompaniji, odnosno osobi zaduzenoj za pitanja klijenata.

Da li ste se obratili nekom servisu?

Pridružio: 25 Nov 2007

Profil korisnika Pošalji privatnu poruku Sajt autora
PorukaPoslao: Uto Jun 29, 2010 6:53 pm    Naslov: Bolje spreciti nego Leciti Odgovoriti sa citatom

Postovani,

Dozvoljavam sebi da kazem MI prosto u nekim stvarima koje su uradjene na kolima ne mozemo ni da znamo dok ne prodje odredjeno vreme a to po pravilu bude taman kad isteknu vase obaveze prema klijentu. Ja sam gotovo siguran primer toga

Pozdrav
korii

PorukaPoslao: Uto Jun 29, 2010 9:42 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Mislite da neko moze predvideti kada ce Vam se dogoditi problem, i da ce to biti upravo po isteku garancije?!? Mozda dan isteka? Ja ne verujem u tu teoriju zavere, licno i iskreno.

PorukaPoslao: Uto Jun 29, 2010 9:44 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Toyota se prema svojim klijentima ponasa kao monah prema manastiru, to je istina.

Mozda postoje pojedinacni slucajevi, ali u sistemu Toyote postoji resenje i za to. To je moje misljenje.

PorukaPoslao: Uto Jun 29, 2010 9:55 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Opet kazem bole spreciti nego leciti. Ja uopste nisam pricao o teoriji zavere vec o prostim stvarima zahvaljujuci kojima ce neko mozda ponovo kupiti ili preporuciti bas ta kola ili bas taj sevis itd. Ja tu uopste ne vidim teoriju zavere. Izmedju ostalog postoje monasi koji se bas ne ophode peimereno manastiru.
korii

PorukaPoslao: Uto Jun 29, 2010 10:09 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kao sto sam i rekao, postoje pojedinacni slucajevi, i Tozota se trudi da ih resi na najbolji moguci nacin.

PorukaPoslao: Čet Jul 01, 2010 10:24 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Postovani,

Kada pricamo o teoriji zavere ili u prevodu Lose srece ili los kvalitet ili marginalizujmo problem ili POJEDINACNI SLUCAJEVI . E pa sad imate primer pojedinacnog slucaja kome se desava sledece:
1. na 140000 km mi se motor raspada zbog kvara na diznama .Sledi popravka to jest zamena polumotora koju sam cekao da se obavi samo sest meseci (6). Tojota je prihvatila stetu o svom trosku.
2. Kola preuzimam posle tih ''par meseci'' i sav sretan sam dotezem selne i vracam poklopce i na moje veliko odusevljenje svatim da mi motor pusta rashladnu tecnost na jednoj od onih debelih crnih cevi. Stvarno zanemarljiv propust posle sest meseci popravki i provera .Tu malo gubim strpljenje i posle blage intervencije i izkazanog nezadovoljstva crevo je zamenjeno u rekordnom roku od samo par dana .
3. Po preuzimanju kola utvrdjujem da mi klima ne radi. Ne pada mi na pamet da reklamiram u dotadasnjem servisu.
4. Menjam servis i na prvom redovnom servisu prijavljujem da mi klima od promene pojumotora ne radi, Dobijam objasnjenje da je puklj neka cevcica i da bi popravka tog kvar kostala oko25000.00 din .
5. Na drugom redovnom servisu mi kazu da su parametri movougradjenih dizni losi i da bi pod hitno trebalo da se zamene cena oko 200000, 00 din .Odusevljen novonastalom situacijom opet se obracam toyoti gde se utvrdilo da imam samo jos par dana do isteka garantnog roka . Toyota opet preuzima na sebe zamenu i popravku. Zaboravio sam da kazem da sam sa novim polumotorom presao oko40000 km.
Servis je uradjen brzo i korektno. Jedino me je brinulo to je da bi do havarije motora opet moglo doci to jest da sistemski problem nije resen.
Ali na moju zalost nije kraj tu i kraj za sada nije sretan.
6.sav sretan i ponosan sedam u svoj lc120 i krecem na put uzivam u voznji i desava se sta , pa naravno u jednom trenutku cujem fantastican zvuk drobljenja metala u motoru,
(Moram da napomenem da auto vozim sasvim normalno ,pazljivo).
Iskustvo je cudo opusteno zovem slep sluzbu i posle 400 km truckanja eto mene opet u servisu gde odusevljeno objasnjavam sta mi se desilo.
Posle provere dobijam obavestenje da mi je odpao balans teg na radilici i upao medju zupcanike i malo ih izlomio . Epilog je novi motor cena popravke oko 860.000,00 din
Dobio sam objasnjene da se takav kvar na 200000 km dogadja ali retko.
Tredalo bi da dodam navigaciju koja vise ne csita disk.
Pa shodno svemu gore navedenom ja trosim dva motora godisnje , pa predlazem da me TOYOTA zaposli kao probnog vozaca. (sala nas je odrzala )
Nadam se da cete imati strplenja da procitate ovo pisanije i zaklucite kako se odrzava Vas hram. I sta treba da misli ovaj pojedinacni slucaj .

Pozdrav
POJEDINACNI SLUCAJ

korii

PorukaPoslao: Čet Jul 01, 2010 11:37 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Raspitao sam se. Identican je motor u LC120 i LC150

PorukaPoslao: Čet Jul 01, 2010 12:23 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Postovani

Hvala na odgovoru, samo sto sam ovo pitanje postavio u drugoj rubrici mislim da mu je tamo i mesto da bude postavlljeno.A u ovoj rubrici ocekujem drugi odgovor ili bilo kakvu reaksiju.
Nadam se da cete to ispraviti

S, postovanjem
korii

PorukaPoslao: Sub Jul 03, 2010 7:34 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ne razumem. Pitanje koje ste postavili upravo se nalazi u ovoj temi. Ja sam Vam odgovorio da je identican motor.

Sto se tice drugog pitanja, na PM mi posaljite Vas kontakt telefo ili e-mail, i ja cu Vas povezati sa osobom zaduzenom za pitanja zadovoljstva klijenata u Toyota Srbija.

PorukaPoslao: Uto Jul 06, 2010 4:32 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sta da Vam kazem zadovoljstvo ovog vaseg klijenta nije dobro. Krivo mi je sto me je Vas tada ovlasceni serviser doveo u zabludu . Ja i dalje na mogu da predjem preko ovoga sto se desilo sa motorom. Trudim se da na sto vise mesta kazem sta se meni desilo.
Inace Sektor zaduzen za zadovoljstvo klijenata mi je ponudilo da ucestvuje sa 25% u steti.
Nemogu da verujem da TOYOTA reaguje na 200 reklamacija u japanu i Povlaci sa trzista na hiljade auta a u srbijici ne mogu ni dobiti ni zvanicno obavestenje.
Izvinite ako TOYOTA zna da je moguc kvar na 200000 km (DA ODPADNE BALANS TEG NA RADILICI ) zasto nije uvela proceduru provere . Dali Ovlasceni serviseri sluze samo da zamene ulje i antifriz . Mislim da neko preteruje i olako resava probleme

Pozdrav Embarassed
korii

PorukaPoslao: Čet Okt 20, 2011 6:35 pm    Naslov: brizgaljke Odgovoriti sa citatom

Da se nadovezem na vasu pricu. Vozim land Cruisera. redovno odrzavan u ovlascenom servisu u Novom Sadu. na oko 200000 predjenih km rekli su mi da dizne nisu u redu i moraju se promeniti. promenio sam tri od cetiri dizne. Posle predjenih 30000 km, desila se havarija da je pukao klip u motoru. Pukao je na dizni koju sam promenio. Razlog se ne zna, tako bar kazu u servisu, moguce da je dizna procurela ili.... U svakom slucaju kvar koji kosta 6000 evra.
Sasa_Popovic

Pridružio: 03 Okt 2011

PorukaPoslao: Uto Feb 28, 2012 1:59 pm    Naslov: Sramota!!! Odgovoriti sa citatom

Ljudi, možete da se dopisujete sa dilerima, serviserima, administratorima i ko zna sa kim još. Svi odgovori ovlašćenih u vezi brizgaljki na lc120 se svode na jedno: BEZOBRAZLUK!!! Servisirao redovno, reklamirao redovno. Problem sa brizgaljkama od prvog kilometra. Čistili ih, čistili opet, menjali čak nosače motora hahahahaha, kao trese nešto. Neki dan sam tražio da ih zamene. "a pa istekla vam je garancija" Sramota!
Dejana

Pridružio: 03 Feb 2012

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2012 11:13 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja razumem Vaše nezadovoljstvo, kada su u pitanju brizgaljke, ali to se svodi na pojedinačne slučajeve.

Inače, glavni krivac i kod pojedinačnih slučajeva, bio je loš kvalitet goriva. Najavljeno je da će uskoro evrodizel u Srbiji biti boljeg kvaliteta.

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sledeci

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu