Naslovna - Pristupite - Registrujte se

toyota srbija forum

Toyota Srbija forum
  Profil   Traženje   Lista članova   FAQ   Korisničke grupe

Toyota Srbija forum > YARIS - Veliki, mali
Lezaj desnog tocka za Yaris 2002` godiste

Napiši novu temu   Odgovori na poruku Idi na stranu 1, 2  Sledeci 
Pogledajte prethodnu temu :: Pogledajte sledeću temu  

Gde zameniti lezaj desnog tocka
Toyota Centar Beograd ili bilo koji ovlasceni servis
29%
 29%  [ 5 ]
Kupiti lezaj u nekoj od prodavnica Japanskih autodelova i zameniti ga u nekom od servisa
70%
 70%  [ 12 ]
Ukupno Glasova : 17

Poruka Autor
PorukaPoslao: Ned Nov 07, 2010 1:54 pm    Naslov: Lezaj desnog tocka za Yaris 2002` godiste Odgovoriti sa citatom

U sredu sam vozio Yaris na servis (Servis je odradjen u Toyota Centru Beograd na Zrenjaninskom putu , servis za predjenih 15000km) i zamenjeno je ulje,filteri... I konstantovano je da se cuje lezaj desnog tocka i da bi bilo dobro zameniti isti. Specifikacija cene potrebnih radova za zamenu lezaja izgleda ovako:
Delovi:
1. Lezaj Tocka 11.700.66 din
2. Osigurac 780,98 din

Rad:
1. Zamena lezaja tocka 1.9 radnih sati 4379,49 din

Ukupna suma za zamenu lezaja sa delovima je 16.861,13 din

Zanima me da li mislite da mogu ove radove odraditi u nekom drugom servisu za nizu cenu posto sam veliki skeptik kad su u pitanju kvazi majstori i delovi ne ovlascenih prodavaca, i naravno da li mislite da je cena visoka posto zaista meni deluje poprilicno jaka cena.
Naravno ukoliko neko ima bilo kakvu preporuku gde obaviti potrebne radove a iz licnog iskustva zna da se radi o ozbiljnim ljudima voleo bih da cujem preporuku.

Hvala veliko onima koji ce pokusati da pomognu a nadam se i uspeti

Pridružio: 07 Jun 2009

Profil korisnika Pošalji privatnu poruku
PorukaPoslao: Pon Nov 08, 2010 10:24 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zamena ležaja točka nije neki visokotehnološki zahvat, tačnije, to skoro svaki kršteni majstor koji ima normalan alat zna da promeni. Cena za tu vrstu posla je previsoka (deo i rad). Ali naravno, govorimo o ovlašćenom servisu. Servis na 60.000km je u ovl. servisu 25.000din (oko 235e), ja sam to sve uradio za 7900din(60e). Da napomenem da sam stavio Denso svećice (prva ugradnja), Marly ulje 100% sintetika 5-30, realno mnogo bolje od klasičnog ulja koje bilo koji servis stavlja, MAN-ovi original filteri. Mogao sam da prođem još jeftinije da sam npr stavio Eneos ulje (takođe dobro ulje). Cena za svećice je bila 22e na jednom mestu, i 1200din na drugom mestu (samo da napomenem razliku u ceni). Da se razumemo, za sve ugrađene delove sam siguran da su original. Normalno je da su ve cene u ovlašćenim servisima mnogo veće, ali sad svako prema mogućnostima radi gde hoće, a to opet nosi neku odgovornost.
migun

Pridružio: 02 Jul 2010

PorukaPoslao: Pon Nov 08, 2010 1:36 pm    Naslov: kvalitet Odgovoriti sa citatom

Zar nije malo nenormalno da ode lezaj tocka na 15 000
doda

Pridružio: 12 Sep 2010

Profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
PorukaPoslao: Pon Nov 08, 2010 4:03 pm    Naslov: Re: kvalitet Odgovoriti sa citatom

doda ::
Zar nije malo nenormalno da ode lezaj tocka na 15 000

Nisam dao dovoljno informacija, servis je na predjenih 15000 km od poslednjeg servisa a automobil je presao ukupno 138000km.

PorukaPoslao: Pon Nov 08, 2010 4:11 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

migun ::
Zamena ležaja točka nije neki visokotehnološki zahvat, tačnije, to skoro svaki kršteni majstor koji ima normalan alat zna da promeni. Cena za tu vrstu posla je previsoka (deo i rad). Ali naravno, govorimo o ovlašćenom servisu. Servis na 60.000km je u ovl. servisu 25.000din (oko 235e), ja sam to sve uradio za 7900din(60e). Da napomenem da sam stavio Denso svećice (prva ugradnja), Marly ulje 100% sintetika 5-30, realno mnogo bolje od klasičnog ulja koje bilo koji servis stavlja, MAN-ovi original filteri. Mogao sam da prođem još jeftinije da sam npr stavio Eneos ulje (takođe dobro ulje). Cena za svećice je bila 22e na jednom mestu, i 1200din na drugom mestu (samo da napomenem razliku u ceni). Da se razumemo, za sve ugrađene delove sam siguran da su original. Normalno je da su ve cene u ovlašćenim servisima mnogo veće, ali sad svako prema mogućnostima radi gde hoće, a to opet nosi neku odgovornost.

Slazem se da zamena lezaja ne predstavlja iskusenje za bilo kog majstora sa odredjenim iskustvom. Da li bi mogao da mi preporucis neki servis koji bi mogao da odradi isti posao a da pritom deo bude originalan i istog kvaliteta kao u ovlascenom servisu?

Jos da napomenem, pre par meseci sam menjao plocice u servisu mislim da je to kaludjerica, Toyota Zivkovic, za dosta manje novca sam zamenio plocice i izbrusio diskove ali primecujem da ove plocice imaju dosta primesa, pa vrlo cesto skripe pri kocenju. Naravno plocice koje sam kupio kod njih nisu od istog proizvodjaca kao plocice koje su bile, videcemo koliko ce to trajati.
Jos da napomenem, rekao sam da vozilo odrzavam u Toyota Centar Beograd-u , i da su prilicno skupi, majstor iz ovog servisa mi je rekao da je to normalno posto su rangirani po strucnosti odmah posle same fabrike Toyota, kao i da u svojim redovima imaju japanca, coveka koji brine o kvalitetu usluga i proizvoda...

Pa kad sve pogledam, cini mi se da ima poprilicno dosta razloga zbog kojih je Toyota Centar Beograd na mestu broj 1 po kvalitetu usluge, ali tu je najveci problem visoka cena....

PorukaPoslao: Pon Nov 08, 2010 4:16 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

A, nisam razumeo, 138 000 za lezaj je TAMAN
doda

Pridružio: 12 Sep 2010

Profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
PorukaPoslao: Pon Nov 08, 2010 4:40 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Što se tiče tog servisa "Živković" kod njega je 3 Denso svećice bilo 22e a u Japan Shop (isto na Smederevcu) 3 denso svećice 1200din. E sad, vidi koja je to razlika (duplo). Možda sam ovca za rođenu ženu, ali ne dozvoljavam da me šišaju i majstori.

Što se preporuke tiče, to je baš nezahvalno. Ja bih ti preporučio taj Japan Shop, ali opet, to nije nikakva garancija da su oni nešto extra, svejedno, ni ovlašćeni servisi nisu baš sjajni uvek, ali su skuplji uvek.
U vezi tih pločica koje si pomenuo, u svakoj prodavnici imaš da biraš nekoliko vrsta i proizvođača, pa ti po ceni i proizvođaču vidi da li je to kvalitetna roba. U svakom slučaju je jeftinije. Npr moj filter za ulje je bio 650din (man-ov) sigurno kvalitetniji nego u ovlašćenom servisu, ali doosta jeftiniji. Svejedno će biti ljudi koji će svoja vozila servisirati u ovlašćenom servisu, jer neke opravke jednostavno nisu moguće van njega, ali za te jednostavnije intervencije ja ne bi išao tamo.
migun

PorukaPoslao: Uto Nov 09, 2010 12:30 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Cene se razlikuju, ali ne bi smele previše da se razlikuju.

Pridružio: 25 Nov 2007

Profil korisnika Pošalji privatnu poruku Sajt autora
PorukaPoslao: Uto Nov 09, 2010 5:10 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja cu razmisliti o svemu, ali najvise ce uticati finansije. Da li neko zna mozda koliko se krece ovaj lezaj u drugim radnjama a da kvalitet ne odskace?

PorukaPoslao: Sre Nov 10, 2010 9:28 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Net, Google, toyota delovi srbija (ili Beograd ako si odatle). Zoveš (prodavnicu-servis) jednu, drugu, treću... pitaš za cene i za proizvođača. Kad prikupiš te informacije, samo će ti se kaz'ti. U svakom slučaju potrošićeš možda 100din za telefon, ali uštedećeš možda 10.000din.
E sad postoji i lakša mogućnost. Ako ti je vreme bitnije od novca (vreme je novac) onda odeš direkt u Toyotin servis (ovlašćen) i kažeš hoću da mi uradite to, ne pitam šta košta. Wink
migun

PorukaPoslao: Sre Nov 10, 2010 7:51 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

migun ::
Net, Google, toyota delovi srbija (ili Beograd ako si odatle). Zoveš (prodavnicu-servis) jednu, drugu, treću... pitaš za cene i za proizvođača. Kad prikupiš te informacije, samo će ti se kaz'ti. U svakom slučaju potrošićeš možda 100din za telefon, ali uštedećeš možda 10.000din.
E sad postoji i lakša mogućnost. Ako ti je vreme bitnije od novca (vreme je novac) onda odeš direkt u Toyotin servis (ovlašćen) i kažeš hoću da mi uradite to, ne pitam šta košta. Wink

Ma znam ja sve to, net google toyota delovi, cenu mogu da vidim ali kvalitet i pouzdanost ce mi biti na pameti i pre a i posle ugradnje... Ako ugradim u Toyota Centru o tome necu vise razmisljati... Zato se dvoumim Smile

PorukaPoslao: Sre Nov 10, 2010 10:01 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa ako je deo od poznatog proizvođača onda nemoj da se dvoumiš. Npr Denso svećica je ista i u Toyota Centru i bilo gde (možda i ima falsifikata, ali to se veoma lako vidi). Npr, sad trebam još malo da menjam prednje pločice. U onom centru koji sam ti preporučio je 6000din sa rukama, u radnji su samo pločice 3500 a u ovlašćenom servisu je najmanje 10.000

Ja se na tvom mestu ne bi dvoumio.
migun

PorukaPoslao: Čet Nov 11, 2010 1:11 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kako znate da li je Denso svećica falsifikat?

PorukaPoslao: Čet Nov 11, 2010 9:05 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa ima na kutijici deklaraciju uvoznika, kada se uporedi sa već postojećom (koja je u prvoj ugradnji) sve je totalno identično, i otisci proizvođača na metalu i vizuelno . Npr, ako i postoji falc Denso, nešto mora da je barem maaaalo drugačije, a i normalno, tu je garancija servisa gde sam ih kupio.
Što se tiče originalnih delova iz ovlašćenih servisa (ne govorim ovde o Toyota Centru), viđao sam da su ljudima stavljali filter za vazduh (tobož original) koji je se posle kratkog vremena pocepao (kako je uspeo neznam) i počeo da ubacuje prašinu u motor.
Ili neodgovarajuće filtere za ulje (odgovarajući je na foru da može da se stavi) koji nemaju potrebna svojstva da bi filtrirali ulje i držali blagu kompresiju u sistemu. Konkretno, Volvo je bio u pitanju.
Mislim da su prošla vremena kada je sve bilo falc (u prodavnicama autodelova). Sada prodavac mora da ima regularan ulaz i izlaz, i inspektor lako može da utvrdi da li je to original ili ne. Normalno, falc delova je uvek bilo, i biće, ali je sada taj procenat mnogo manji.
migun

PorukaPoslao: Čet Nov 11, 2010 11:35 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Slažem se.

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku Idi na stranu 1, 2  Sledeci

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu