Naslovna - Pristupite - Registrujte se

toyota srbija forum

Toyota Srbija forum
  Profil   Traženje   Lista članova   FAQ   Korisničke grupe

Toyota Srbija forum > AURIS - Nova Toyota
Auris: prednosti i mane???

Napiši novu temu   Odgovori na poruku Idi na stranu 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeci 
Pogledajte prethodnu temu :: Pogledajte sledeću temu  
  Poruka Autor
PorukaPoslao: Pon Dec 24, 2007 9:01 pm    Naslov: Auris: prednosti i mane??? Odgovoriti sa citatom

Planiram da kupim Auris 1.6 pa me interesuju Vasi utisci koje su mu prednosti, a koje mane? Pozdrav, Zdravko.
zdravko

Pridružio: 19 Dec 2007

Profil korisnika Pošalji privatnu poruku
PorukaPoslao: Uto Dec 25, 2007 4:05 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Mislim da je Auris 1.6 optimalan izbor,jer 1.4 je pomalo trom i lenj.
rale

Pridružio: 17 Dec 2007

PorukaPoslao: Uto Dec 25, 2007 10:51 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja sam presao sa njim oko 6000 km i za sada mi je jedina zamerka motor od 1.4,ali sam sam kriv sto nisam uzeo 1.6.Drzanje na putu mu je zaista kao na sinama,jako je komforan i odlicno podnosi nase ,,sjajne'' puteve.Iako sam visok skoro dva metra osecaj prostranosti ali i neke ususkanosti za pozicijom upravljaca je odlican.Preglednost mu nije sjajna ali nije ni losa,kako napred tako i pozadi.
rale

Pridružio: 17 Dec 2007

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2008 11:36 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

jooj...ja planiram da kupim auto za mesec dana...jako mi se svidja toyota auris..ali isto tako peugeot 308...pitam za misljenje... Idea Idea
mikisss

Pridružio: 05 Jan 2008

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2008 11:38 pm    Naslov: toyota vs peugeot Odgovoriti sa citatom

toyota auris 2.0 D-4dD 124KS ili peugeot 308 od 2.0 hdi 110 KS????
mikisss

Pridružio: 05 Jan 2008

PorukaPoslao: Uto Jan 08, 2008 11:14 am    Naslov: Re: toyota vs peugeot Odgovoriti sa citatom

mikisss ::
toyota auris 2.0 D-4dD 124KS ili peugeot 308 od 2.0 hdi 110 KS????

I ako ću da ispadnem previše subjektivan, definitivno mislim da je Auris mnogo bolji izbor: duža garancija, Eurocare tokom garancije, jeftinije održavanje, 2.0 D4D je ubedljivo najbolji izbor za Aurisa...

Pridružio: 07 Dec 2007

PorukaPoslao: Pet Feb 08, 2008 2:27 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Mislim da je to više objektivno nego subjektivno.
Kada se sve stavi na "vagu",presaberu svi argumenti Auris je definitivno pametniji izbor.

Pridružio: 29 Jan 2008

PorukaPoslao: Pon Dec 29, 2008 7:56 pm    Naslov: klirens Odgovoriti sa citatom

Koliki je klirens kod Aurisa?
dusko

Pridružio: 29 Dec 2008

PorukaPoslao: Uto Dec 30, 2008 1:56 pm    Naslov: Re: klirens Odgovoriti sa citatom

dusko ::
Koliki je klirens kod Aurisa?

Nisam uspeo da nadjem tacnu cifru ali je sasvim ok za ove nove automobile. Ocu reci definitivno nije kao kod keca ali je ipak pristojan. Jedini problem je sto njuska malo vise strci u odnosu na prednje tockove pa treba biti obazriv sa silazenjem ili penjanjem na visoke ivicnjake koji imaju strmu kosinu.
igorstefus

Pridružio: 07 Maj 2008

PorukaPoslao: Uto Jan 13, 2009 7:40 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Prijatelju posto sam imao aurisa 1.6 luna mogu da ti kazem par stvari.Neresiv problem sa skripanjem kocnica,u roku od 17 meseci zamenili su mi 2 puta zadnja kociona klesta,zadnje diskove i zadnje plocice neke osigurace ,mazali nekim mastima,Jednom prednje plocice,bio sam jedno desetak puta u servisima Mag,Mijaljevic iCentar.Svaki put su me svi oni uveravali da je to samo audio dozivljaj ali funkcionalnost nije u pitanju.I tako ja se vracam sa mora i ta skripa se uvecava i opet odem kod ovaj put u Mag kad oni kazu opet da menjamo sve zato sto moze da blokira zadnji tocak i postoji sansa da se isprevrcem.Ja sve to vreme pre toga vozio dete i zenu.Oni kazu jebiga sad nemamo delove ne preporucujemo voznju jer je nebezbedan.Tako posle deset dana oni to zavrse i ja ga ubrzo posle toga prodam jer nemam vremena za zajebanciju takve vrste.Inace sve osim toga je bilo ok,ali pitanje da li je to dovoljno za mene od novog auta vise nego nedovoljno.

pozdrav
aca

Pridružio: 16 Jan 2008

PorukaPoslao: Sre Jan 14, 2009 10:17 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Aco, potpuno te razumem, znam jednog korisnika koji na Corolli ima isti problem ali sa prednjim kocnicama. Doduse i kod mene na Rav-u poneka zacvile same od sebe i ne samo kad je mokro (sto tvrde u servisu) ali na kocenje, upravljanje i stabilnost nemam primedbe.

Sve u svemu nije Toyota sto je nekad bila, ali moram priznati da ni drugi nisu mnogo bolji/losiji.

Inace kurioziteta radi, sa kojim kolima menjas Aurisa?

Pozdrav
Branko

Pridružio: 19 Dec 2007

PorukaPoslao: Sre Jan 14, 2009 3:03 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Uverio sam se do to vise nije to,pojma nemam sta da uzmem samo znam da mi trebaju kola hitno.
Pozdrav
Aca
aca

PorukaPoslao: Sre Jan 28, 2009 3:50 pm    Naslov: prednje-zadnje kochnice Odgovoriti sa citatom

Ja sam vlasnik Aurisa 2.0 D4-D SOL, nemam primedbi na automobil...ali sam i ja menjao cak dva puta kociona klesta napred i nazad kod Mijaljevica.
Mislim da bi neko od zvanicnika iz Toyote trebao da da neku informaciju u vezi ovoga jer
nas ima dosta sa ovim problemom.
Napominjem da sam ovaj automobil platio 23.500 eura, pa mislim da za taj novac ne zelim da
slusam nikavo skripanje i cvilenje.
U ocekivanju da mi neko RESI ovaj problem..

Pozdrav
cile

Pridružio: 28 Jan 2009

PorukaPoslao: Čet Jan 29, 2009 2:20 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Osim ako nisi strasno uporan i ako imas neverovatno puno slobodnog vremena niko od ovih servisera ti nece pomoci.To je moje iskustvo.Drugo ne znam da li znas ali u beogradu nisu resili jos nijedan problem sa skripanjem kocnica eto toliko.
aca

PorukaPoslao: Čet Feb 19, 2009 3:40 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

hvala aco na obavestenju
mogu samo da kazem: sram vas bilo, predstavnici toyote u srbiji
tako banalnu stvar ne mozete da resite
cile

Pridružio: 28 Jan 2009

Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku Idi na stranu 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeci

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu